Як зацікавити читача.

Проблема того, як зацікавити читає текст, стояла перед авторами всіх часів і жанрів. Сьогодні практично всі способи перевірені і відомі, залишається лише вибрати прийом, найбільш підходящий для конкретного твору.
Інструкція
1
шокуючі читача. «Шок» в даному контексті не обов'язково повинен бути буквальним (див. Творчість Чака Паланіка). Німецький філософ Фрідріх Ніцше у своїй роботі «Антіхрістіанін» шокував з перших глав: називав всіх християн людьми «слабкими», «жалюгідними» і «презирающими все людське». Незважаючи на те, що читач вставав в різко протилежну позицію, він залишався заінтригований і читав далі, до пояснення авторської точки зору. Подібним прийомом регулярно користується фантаст С.Лукьяненко: його романи починаються з дії, яка здається абсолютно божевільним і неясним. Але вже у другому розділі автор починає пояснювати «правила гри» і події, які щойно відбувалися.
2
Ведіть з читачем діалог. Це має на увазі те, що ви не просто ультимативно доносите свою точку зору, а задаєте риторичні запитання, дозволяєте щось додумувати самостійно і, головне, намагаєтеся зрозуміти думки свого читача. Так, Френсіс Фукуяма в своїх філософських працях регулярно використовує формулювання «Ви можете подумати ...». Тобто він свідомо передбачає можливі заперечення на свою адресу і своєчасно на них відповідає, що створює ефект діалогу.
3
Будьте зрозумілі. Особливо це важливо для авторів підручників і наукових праць. Читачеві цікавий матеріал тільки тоді, коли він його кристально розуміє, тому намагайтеся уникати складних виразів або регулярно нагадуйте їх значення. Саме тому читання класичної німецької філософії викликає такий жах у студентів: як правило, подібні тексти вельми незрозумілі, містять безліч вузьких термінів і вимагають ретельного і вдумливого читання. Безумовно, висловлені там думки вельми цікаві - але вони просто недоступні.
4
Підкресліть актуальність. Наприклад, написавши есе про вартість нафти в світі, ви можете залишити його цікавим тільки вузькому колу людей, проте, якщо ви проведете прямі паралелі з дійсністю і побутом - моментально станете важливі читачам. У зазначеному прикладі це може виглядати як: «Моя тема важлива, тому нафта є головним експортним товаром в Росії, і її вартість прямим чином впливає на рівень нашого життя ».
Робота викладача цікава і багатогранна, часом, у власних студентів ви можете навчитися набагато більшого, ніж з підручників з психології або спеціальних курсів. Але аудиторія далеко не завжди готова з вдячністю слухати свого лектора, а якщо людям не цікаво, ваша праця не тільки ускладнюється в рази, але і стає практично безглуздим. Як же зацікавити студентів?
Інструкція
1
Не читайте лекцію монотонно. Ваше завдання - донести інформацію, а не прочитати все, що було підготовлено заздалегідь. Згадайте, що вам цікавіше слухати: монотонну мова або цікаве живий виступ? Спробуйте розповісти студентам про теми не з папірця, а своїми словами, використовуючи при цьому живу мову й елементи спілкування. Звичайно, не варто захоплюватися і перетворювати вашу лекцію в приємну бесіду, певна субординація повинна зберігатися. Але якщо під час занять між студентами звужується жива дискусія або вам зададуть цікаве питання не по темі - не варто цьому опиратися. Живе спілкування завжди набагато краще бездушного викладання.
2
Приводьте приклади з життя, які будуть цікаві. Будь мова викладача, навіть якщо її первісна тема була дуже цікавою, рано чи пізно починає набридати. Це психологічна реакція мозку на одноманітність і монотонність. Якщо ви не міняєте своєї поведінки - студенти повільно засинають. Саме тому вам необхідно постійно винаходити що-небудь, що буде їх струшувати. Вставте в свою лекцію розповідь з життя, який ілюструє тему, приведіть незвичайне порівняння або розкажіть анекдот. Але пам'ятайте, що якщо почнете постійно сипати дотепами і заважати різноманітні історії направо і наліво, це також стане звичним - намагайтеся застосовувати цей прийом в міру.
3
Обов'язково використовуйте візуальні матеріали. Не всі студенти добре сприймають інформацію на слух, деякі набагато легше орієнтуються в світі образів. Саме з цієї причини лекція та практичні заняття обов'язково повинні складатися з інформації різних типів: звуковий, графічної і текстової. Якщо ви використовуєте текстові раздатки, доповніть їх картинками, які допоможуть студентам краще запам'ятати матеріал або просто розважать. Згідно з опитуваннями, люди отримують набагато більше задоволення від навчання, якщо воно супроводжується смішними картинками або логічними загадками. Не давайте своїм студентам нудьгувати.
4
Іноді потрібно зробити несподіваний хід. Якщо вам необхідно розповісти про процес випаровування рідини, принесіть на лекцію банку згущеного молока і пляшку молока. Проілюстрований приклад запам'ятається набагато краще, до того ж, поява продуктів в аудиторії обов'язково викличе загальне пожвавлення.
Зверніть увагу
Не зловживайте застосуванням всіх прийомів одночасно. Ви повинні навчитися грамотно поєднувати читання звичайної лекції з деякими хитрощами, здатними привернути увагу студентів. Якщо ж сипати різними фокусами і привертати увагу аудиторії постійно, ваші заняття з навчальних перетворяться на розважальні.