Як відремонтувати ванну.

Необхідність в ремонті ванни настає через 5-10 років від початку експлуатації. То тут, то там сколюється емаль, з'являються тріщини, а дно ванни стає жовтим і шорстким. Варіантів змінити ситуацію всього три: купити нову, викликати фахівців з реставрації ванн або відремонтувати її самостійно. Третій варіант хоч і більш клопіткий, але менш витратний.
Вам знадобиться
  • * респіратор з дихальним патроном;
  • * кисть;
  • * епоксидна емаль, що складається з затверджувача і основи 1-2 комплекту;
  • * кольоровий колер ;
  • * шлифинструмента;
  • * миючий засіб;
Інструкція
1
Вибираючи емаль в магазині не економте. Краще взяти дорогу фінську, ніж наші епоксін або ЕПОВІН. На перший раз беріть не 1, а 2 комплекти затверджувач + основа. Та й в майбутньому підстраховувати. Якщо хочете зробити свою ванну кольоровий, то придбайте і колер. Пам'ятайте, що якщо ваша ванна вже була кольоровою, то не варто сподіватися, що з одного разу зможете перекрити колір старого покриття.
2
Підготовка ванни полягає в знежирення, створенні шорсткого покриття для збільшення площі зіткнення старого і нового покриття, нанесенні емалі і вистойки.
3
Все сливи і прокладки з ванни зніміть. Повинен залишитися тільки металевий корпус. Промийте ванну миючим засобом для посуду. Вона повинна стати абсолютно знежиреної.
4
Зробіть ванну шорсткою. Промийте двічі, щоб знежирити. Потім обробіть її болгаркою з шліфувальним кругом або абразивним бруском. Якщо на дні або в інших місцях з'явилися відколи й тріщини, то їх потрібно зняти шлифинструмента. Після чого пройдіть по дну кордщеткой, щоб прибрати з усіх тріщин багаторічну бруд і іржу. Головний критерій правильної обробки: ніготь, яким ви проводите по емалі, не ковзає, а дряпає ванну. Після цього знову двічі промийте ванну з миючим засобом. Краще взяти «Туалетне Каченя», «Санокс» або «Адрілан» і залити ними ванну на півгодини. Тоді ви будете абсолютно впевнені, що ванна знежирена. Будь-який засіб як слід змийте гарячою водою. Після висихання пропилесосьте ванну, щоб видалити весь пил.
5
Ванна готова до нанесення емалі. Розстеліть газети на підлозі, поставте ємність для емалі. В неї вилийте обидва компоненти і перемішайте до однорідності палицею. Вам знадобиться жорстка широка флейцевая кисть (не менше 7 см шириною).
6
Умочіть кисть в ємність і наносите емаль тонким шаром на краю по периметру ванни, потім боки. Після проведіть пензлем уздовж дна, і розтушуйте емаль. Чергуючи вертикальні і горизонтальні рухи, нанесіть перший шар грунтовки емалі на всю ванну. Другий шар наноситься аналогічно. Не чекаючи висихання попереднього шару. Ретельно обробіть всі боки ванни.
7
Для третього шару розведіть другий комплект емалі і дійте аналогічно. Емаль повинна рівномірно розподілитися по всій поверхні. Визначити це можна, проводячи пензликом. Якщо скрізь вона ковзає однаково, значить, ви досягли потрібного ефекту. Залишки емалі вилийте на дно і розрівняйте.
8
Через 15 хвилин видаліть патьоки наступним чином: пензликом розмазуйте їх знизу вгору. Після цього загляньте в ванну ще кілька разів, поки емаль не перестане текти.
9
Закрийте ванну на 4 дні. Після цього їй можна користуватися.
Зверніть увагу
Складність самостійної реставрації ванни в тому, що звичайна людина з такими матеріалами в своєму житті не зустрічався ніколи, тому й заздалегідь передбачити результат своїх дій буде складно. Тому радимо вам потренуватися на невеликих емальованих тазах, щоб набити руку. На ремонт самої ванни у вас піде не менше 7 годин.
Корисна порада
При змішуванні затверджувача і основи склад активний не більше 45 хвилин, після цього часу він стане тугим і лягатиме нерівно. Тому розводити склад потрібно після повної підготовки ванни до нанесення емалі.