Як почати писати розповідь.

Мріяти про літературну славу, як кажуть, не шкідливо. Шкідливо, мріючи, нічого не робити для розвитку свого письменницького таланту. Тому тим, хто хоче почати писати оповідання, необхідно якомога більше практикуватися у своєму ремеслі.
Інструкція
1
Успіх твору тримається на трьох китах: сюжет, стиль, недомовленість. В пошуках першого з цих складових, не потрібно ходити далеко - почніть з того, що вам добре знайомо. Якщо ви поставили собі мету написати розповідь і загальну канву розповіді ви вже тримаєте в думці, сідайте і пишіть. Не чекайте моменту, коли вам в голову прийде геніальна перша фраза і запаморочлива завершальна репліка. І вже тим більше не намагайтеся написати відразу весь текст в чіткій послідовності. Редагуванням ви займетеся трохи пізніше.
2
Коли розповідь буде завершено, дайте папері полежати. Поверніться до тексту через деякий час і уважно його віднімайте. Все в порядку з логікою? Ув'язані чи сюжетні лінії? Чи не кульгає чи стиль? На цьому етапі роботи над розповіддю пора шліфувати ключові фрази, діалоги, описи. Пам'ятайте про те, що доводиться сестрою вашому таланту: безжально викидайте з тексту все, що не працює на загальну ідею, позбавляйтеся від занудних повторів і нецікавих ліричних відступів. Нешкідливо дати почитати свій твір людині, думку якого ви довіряєте.
3
Попри велику кількість майданчиків для самовираження в інтернеті, які відкривають кожному можливість знайти свого читача, початківці автори все ж марять про сьогодення виданні своїх книг. А значить без спілкування з «дорогою редакцією» не обійтися. Тим більше, що така практика є надзвичайно важливою для молодого письменника. Відправивши текст в цікавить вас видання, почекайте трохи і через деякий час поцікавтеся долею своєї розповіді. Не дивуйтеся і не турбуйтеся, якщо на перший (другий, а можливо, і десятий) раз вам відмовлять у публікації. Попросіть озвучити вам ваші помилки і недоліки, щоб відкоригувати наявний текст або врахувати їх у роботі над новими творами. Якщо редактор повідомить вам, що публікація можлива за умови певного коригування розповіді, які не упрямьтесь, а врахуйте побажання досвідченого працівника видавничої справи - він професіонал, а ви поки що любитель.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m1p8LKUm5XI
Корисна порада
Навряд чи ви придумаєте стовідсотково оригінальний сюжет - все вже так чи інакше було використано в літературі. Так що прочитайте класичні твори схожої тематики і подумайте, що нового ви могли б у неї внести.
Читач, критик і редактор складають перша думка про оповіданні за його початковим рядках. Тому дуже важливо зробити вступну частину захоплюючій, динамічній і так, щоб читацьких очей насолоджувався героєм, характерами і словесними мереживами. Але авторське натхнення мінливе і капризно. І тоді на допомогу починаючому літератору приходять перевірені часом прийоми.
Вам знадобиться
  • - Словник синонімів.
  • - Довідкова література по темі розповіді.
  • - Білий папір або блокнот.
  • - Кольорові ручки.
Інструкція
1
Опис погодиЕто залізобетонна класика. Тим самим письменник відразу позначає час і місце дії, передає емоційний настрой героїв. Вони можуть сумувати, як осінній дощ, а можуть, навпаки, відчувати себе дуже затишно в своїй теплій кімнаті з великими вікнами. Тут може бути тільки два правила. Перше - уникати банальностей в дусі: "Стояв чудовий літній день". Друге - ретельно вичісувати свій текст на предмет стилістичних ляпів типу: "Йшов дощ і рота червоноармійців".
2
Опис головного герояВнешность героя - це концентрат його моральних та інтелектуальних якостей, фотографія його соціального шару і способу життя, відправна точка того драматургічного конфлікту, який розгортатиметься впродовж всього тексту. У найпростішому вигляді це може виглядати так: "У ті рідкісні дні, коли Марія Іванівна вирішувалася виконати свої улюблені арії, сусідам здавалося, що це повітря гуляє в несправних водопровідних трубах". І далі можна розгортати історію побутового конфлікту оригінальною, але не дуже щасливою пані та її сусідів по комуналці.
3
Афоризм або жарт Ємна і хльостка фраза, яка привертає увагу з першого рядка. Читач чекає продовження і сторінка за сторінкою вплітається в сюжетне полотно. Наприклад: "Якщо мене клонувати, я захоплю світ. Не вірите? Тоді послухайте, що сталося зі мною минулого тижня". Або: "Іван Іванович був людиною мирним, настільки мирним, що любив повторювати:" Всякий, хто засумнівається в моєму миролюбстві, вмиється кров'ю ". Але ніхто чомусь не сумнівався". Через опис персонажа автор показує своє ставлення до людей з розмитими моральними засадами. Або, навпаки, показати людину, настільки жалюгідного, що йому постійно потрібно приндитися перед оточуючими.
4
СітуаціяОпісаніе відразу починається з яскравою побутової сценки. Наприклад, сварки закоханих або ненавмисної зустрічі. В цьому випадку, автору доведеться прописувати насичений і яскравий діалог героїв, привертати увагу читача авторською мовою. У репліках потрібно уникати плоских, маловиразних фраз. Замість банального "Привіт", краще підібрати привітання, яке відповідає персонажу. Інфантильна дівчинка скаже "Приветики". Химерний інтелектуал може виразитися: "Ах, какая випадкова зустріч". Автор повинен сам вирішувати, якими інтонаціями говоритимуть його герої. Може, у нього бандит заговорить, як вчителька сольфеджіо. І читач захоче дізнатися, що з ним сталося.
Зверніть увагу
Не секрет, що автори переписують початок оповідань чи повістей по кілька разів. Це абсолютно нормально. Якщо автор пише за комп'ютером, то варто класти поруч із собою аркуш паперу і кольорові ручки. і відзначати ідеї.
Корисна порада
Якщо текст зовсім не йде, то краще зробити технічне початок: "Ця історія почалася в ..." або "Я хочу повідати вам про ..." І повернутися до початку через кілька днів, коли авторське перо дійде до фінальної точки.