Як відремонтувати підлогу.

Будь підлогу після деякого часу потребує ремонту. Капітальний ремонт підлоги вимагається при постійному проникненні вологи всередину статі, порушенні правил експлуатації та просто через зношеність матеріалів. З цим ремонтом ви цілком зможете впоратися самі, тільки запасіться потрібними інструментами і купите необхідні матеріали, а ми поділимося з вами секретами професіоналів.
Інструкція
1
Якщо дошки в будинку почали скрипіти, значить, ослаб кріплення. Вирішити цю проблему просто. Нещільні дошки прибийте до лагам, щілини зашпаклюйте, плями зачистите. Сильно пошкоджені дошки потрібно замінити. Як це зробити читайте далі. Буває, що щілини між дошками занадто великі. В такому випадку між ними забивають рейки потрібного розміру. Потім беруть дриль, просвердлюють під кутом 45о отвори в одній дошці в сторону стику так, щоб була захоплена і сусідня дошка. Іноді потрібно ще менший кут. У цей отвір вбийте довгий цвях. Ні в якому разі не намагайтеся забивати цвях в стару дошку, не просвердливши отвір, він може розщепити дошку і з'явиться ще одна тріщина. Через 15 см від цього отвору в сусідній дошці просвердлите кут перпендикулярно попередньому. У підсумку цвяхи у вас повинні бути поперемінно то в одній дошці, то в інший. Після цього зашпаклюйте тріщину і зашліфуйте.
2
При сильної зношеності лаг потрібно їх заміна. Для цього розберіть підлогу, зніміть старі лаги. Візьміть бруси з перетином 50 * 100 і встановіть їх на стовпчики на стягуванні через кожні 40 см. Кінці балок повинні бути закріплені в стіні або прикручені до металевих кронштейнів. Якщо балки потрібні довгі (більше 3,5 м), то їх скріплюють розпірками, щоб в процесі експлуатації вони не скривилися. Розпірки роблять з таких же брусів, що і балки, прибиваючи в центрі балки за допомогою 100 мм цвяхів.
3
Щоб витягнути з підлоги зношену шпунтовану дошку або розібрати його, потрібно видалити біля дошки шип за допомогою електролобзика або вузької ножівки. Якщо немає впевненості, що в цьому місці не проходить електрика - обесточьте лінію. Видаліть цей гребінь з паза іншої дошки, вставивши долото між дошками і стукнувши по ньому молотком.
4
Потім зробіть поперечний пропив, вставте в нього широке зубило і підійміть дошку без гребеня, натиснувши на зубило. Видаліть якісь дошки, і всі шматки над балкою за допомогою долота. Цвяхи можна вирвати обценьками. З іншими дошками при необхідності поступите аналогічно.
5
Щоб поставити нову дошку, відпиляйте необхідної довжини статеву дошку, вставте її шип в паз дошки, з якої видаляли гребінь. Щоб вставити іншу сторону, покладіть на неї будь-який шматок дошки і Стукало по ньому киянкою, поки дошка не встане на место.Осталось забити 35 мм цвяхи під кутом, щоб 2 сусідні дошки з'єдналися. Через гребінь. До балці дошку прибивайте 1 цвяхом, утапливая капелюшок повністю.
Корисна порада
Якщо дошки скриплять при терті один про одного - засипте графітовий порошок або тальк між ними. Також можна забити між ними маленький клин. *** Все тріщини, проміжки між дошками шпаклюють пастою з масляної фарби або і дрібних тирси у співвідношенні 1 * 4. Тирса повинні бути з того ж дерева, з якого вистелена підлога. *** Всі дефекти поверхні підлоги потрібно зашліфувати. При необхідності сильно пошкоджену ділянку можна закрити, прибивши до нього шматок дошки.
Якщо вам набридли скрипучі мостини і провали під ногами - саме час почати ремонт підлоги в квартирі. Винесіть меблі, приберіть килимові покриття і старий лінолеум, виділіть час і купите матеріали - зробити ремонт ви зможете самі.
Вам знадобиться
 • - цементно-піщаний розчин;
 • - гіпсова суміш;
 • - самовиравнівающаяся суміш;
 • - грунтовка проникаючої дії;
 • - рулетка;
 • - рівень;
 • - маркер;
 • - маяки (рейки);
 • - правило;
 • - шпатель;
 • - затирка.
Інструкція
1
Пол з провалами і нахилом перед укладанням фінішного покриття обов'язково вирівняйте, інакше покриття ляже нерівно, буде скрипіти і прогинатися. Найзручніше використовувати самовирівнюються стяжку, вона одночасно забезпечить рівну поверхню, тепло- та звукоізоляцію.
2
Придбайте суміш для стяжки. Це можуть бути цементно-піщаний розчин, гіпсова суміш, пористий або легкий бетон, спеціальні самонівелюють суміші. Вибирайте суміш залежно від того, яке фінішне покриття буде укладено зверху, від вимог до ваги (на балконі або в дерев'яному будинку краще використовувати зодягнені склади).
3
За допомогою рівня виставите «нульові» позначки на висоті 1,5 метра від підлоги. Відмітки з'єднайте горизонтальною лінією, перевірте її за допомогою рівня.
4
Заміряйте відстань від цієї лінії до підлоги, в декількох місцях по кожній стіні. Додайте до найвищої точки підлоги мінімальну товщину шару (3 см) і проведіть по всіх стінах горизонтальну лінію на цьому рівні.
5
Пилососом очистіть підставу від пилу і бруду, видаліть сліди фарби, шпаклівки, жирні і масляні плями. Щоб поліпшити зчеплення стяжки з основою, покрийте підлогу і нижню поверхню стін ґрунтовкою.
6
Закрийте руберойдом або інший гідроізоляцією нижню частину всіх перегородок. Верхній край при цьому повинен бути вище зазначеної кордону на 10-15 см.
7
Встановіть маяки (рейки), за якими будете прокатувати правило. Ретельно вирівняйте їх по зазначеної лінії. Приготуйте розчин і розлийте її між першими двома маяками, разравняйте правилом.
8
Поступово заповніть вирівнює сумішшю всю підлогу, від дальньої стіни до дверей. Коли розчин підсохне (приблизно через півгодини) проведіть затірку. Протягом трьох днів час від часу змочуйте поверхню водою.
9
Заберіть маяки і заповніть отвори розчином, накрийте стяжку плівкою і почекайте ще тиждень, потім приберіть покриття. Через 10-15 днів можна укладати паркет, ламінат або інші покриття. Плитку можна укладати вже через тиждень після заливання стяжки.