Як визначити прогорілий клапан. Як визначити непрацюючий циліндр.

В процесі експлуатації автомобіля часто виникає ситуація, коли його двигун раптом починає працювати з перебоями, засмикано або, як кажуть, "троїть". Причин цьому може бути декілька і одна з них - прогар клапана.
Інструкція
1
Щоб визначити точну причину і встановити, який саме клапан прогорів, зробіть следующее.- Запустіть двигун на холостих оборотах.- Прогрейте двигун кілька хвилин.- Відкрийте капот.- Зніміть ковпачок зі свічки першого циліндра. Якщо обороти двигуна змінилися (сповільнилися), цей циліндр работает.- Одягніть ковпачок на місце і зніміть ковпачок зі свічки другого циліндра. Повторіть дії попереднього пункту для всіх ціліндров.- Перевірте працездатність всіх циліндрів, визначте непрацюючий. Якщо обороти двигуна при знятті з свічки ковпачка не змінилися - цей циліндр не працює. Цьому може бути кілька причин.
2
Причина перша - неробоча свічка. Викриття свічку і замініть її на нову (краще замінювати весь комплект). Заведіть двигун. Якщо двигун працює так само, як і раніше, - свічка ні при чому. Якщо двигун перестав троить - проблема усунена і вона була саме в непрацюючій свічці.
3
Причина друга - відсутність іскри на свічці, тобто несправність проводів або трамблера. Для перевірки наявності іскри викрутити свічку з неробочого циліндра, надягніть на неї ковпачок і покладіть на двигун. Прокрутіть двигун стартером. Якщо іскра є, то електрика і розподільник ні при чому. Якщо іскри немає, слід перевіряти розподільник, кришку розподільника, кулачек, дроти високої напруги і ковпачки проводів.
4
Якщо система запалювання справна, залишаються дві причини того, що двигун троїть: це або прогар клапана, або руйнування поршня (поломка кілець, залипання поршневих кілець, руйнування перегородок поршня). Запустіть двигун і дайте йому попрацювати. При цьому поспостерігайте за сапуном. Потім заглушите двигун, виверніть свічу непрацюючого циліндра і огляньте її. Якщо свічка суха і чиста - прогорів клапан. При цьому з сапуна виходитиме повітря або легкий димок.
5
Якщо свічка залита маслом, а з сапуна виходить густий дим, то це означає, що проблема в поршневий: залипнули або зруйновані кільця, або пошкоджений сам поршень. Провівши таку перевірку, можна на 99% бути впевненим в причині того, чому троит двигун, і дізнатися, який з клапанів прогорів.