Як здійснити банківський переказ.

Банківський переклад - це спосіб передачі певної суми грошей від однієї особи на користь іншого за допомогою різних платіжних документів (чеків, доручень і т.д.). Ситуацій, коли люди вдаються до банківського переводу, безліч, тому така послуга в наш час досить популярна.
Інструкція
1
Для того щоб відправити банківський переказ, зверніться до найближчого до вас банк. Як правило, всі кредитні установи здійснюють подібні операції. При цьому ви можете переслати гроші, відкривши рахунок у банку, або відправити переказ без відкриття рахунку.
2
Знайте, що якщо вам необхідно відправити переказ в межах одного банку, наприклад, Ощадбанку, і одержувач має можливість звернутися до свого відділення за виплатою перекладу, то вам вигідніше переслати гроші з рахунку на рахунок. Комісію в межах одного банку беруть тільки один раз - при відправці коштів. Одержувачу не доведеться платити за переказ грошей. Якщо ви збираєтеся перерахувати кошти в інший банк, то розмір комісії буде трохи більше. І крім того, платити за подібну послугу доведеться і одержувачу.
3
Якщо ви вирішили переводити гроші з рахунку на рахунок, сміливо звертайтеся до оператора банку. Вам необхідно буде повідомити прізвище, ім'я, по батькові одержувача, номер рахунку, на який буде здійснюватися переказ грошей, реквізити банку-одержувача, суму і валюту переказу. Крім того, не забудьте свій паспорт і реквізити вашого рахунку.
4
Вирішіть, який з перекладів вам більше підійде. Є термінові переклади, коли гроші приходять протягом дня, і звичайні, при яких грошові кошти йдуть на рахунок одержувача протягом трьох робочих днів. У деяких банках існує можливість вибору оплати комісії. Наприклад, ви можете заплатити комісію лише за себе, а одержувач внесе гроші при отриманні переказу, або ви можете повністю оплатити дану послугу.
5
Після заповнення всіх необхідних документів, внесення коштів до каси, повідомте одержувачу про те, що переклад відправлений. Йому необхідно прийти у відділення банку, куди були послані гроші, взявши з собою паспорт, і отримати їх.
6
Пам'ятайте, що існують також банківські перекази без відкриття рахунку. Це перекази через спеціальні платіжні системи (Western Union, MIGOM, Юністрім та ін.). Перерахування коштів через них здійснюється дуже швидко. Уже через кілька годин одержувач має можливість забрати гроші. Однак за таку оперативність доведеться заплатити. Комісія за переказ досить висока: від 3 до 8% від суми переказу.
7
Для того щоб відправити гроші таким способом, зверніться в банк і вкажіть дані людини, якій ви відправляєте гроші, а також місто і країну, де він буде їх отримувати. Вам доведеться заповнити спеціальну форму, в якій необхідно вказати і ваші дані.
8
Потім віддайте касиру необхідну суму грошей і отримаєте у оператора підтвердження про відправку коштів. Повідомте одержувачу номер і суму переказу для того, щоб він зміг отримати гроші в будь-якому відділенні банку.
Банківський переклад користується великою популярністю серед громадян країни. Ви можете отримати грошові кошти від знайомого вам людини, навіть не маючи свій розрахунковий рахунок. За переказ банк стягує комісійний збір.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - банківська картка;
  • - ощадна книжка.
Інструкція
1
Якщо ви є юридичною особою, то для отримання переказу відкрийте розрахунковий рахунок в будь-якому відділенні банку. Для цього ви як керівник організації повинні укласти договір з банківською відділенням, обслуговуючим організації.
2
Передайте контрагенту реквізити, які видав ваш банк (розрахунковий рахунок, ІПН, найменування організації, кореспондентський рахунок, БИК банку, місцезнаходження та його найменування). Ці дані відправник повинен вказати у платіжному дорученні, за допомогою якого здійснюється списання грошових коштів з його рахунку і зарахування їх на ваш розрахунковий рахунок.
3
Якщо ви хочете отримати грошові кошти на руки, замовте чекову книжку в вашому банківському відділенні. Як правило, вам достатньо буде заповнити чек і віднести його операционисту, при собі ви також повинні мати паспорт. Всі рухи грошових коштів відбивайте в бухгалтерії.
4
Якщо ви є фізичною особою, можете отримати відправлені вам грошові кошти без відкриття поточного рахунку. Насамперед дізнайтеся у відправника, яким видом перекладу були відправлені готівку.
5
Якщо грошові кошти були відправлені перекладом «Бліц», дізнайтеся контрольний номер (його ви повинні назвати оператору при отриманні готівки). Також співробітник банку зажадає у вас паспорт.
6
Якщо ви є нерезидентом, будьте готові до того, що у відділенні банку при перекладі понад 50000 рублів вас попросять пред'явити міграційну карту.
7
Якщо переклад був відправлений на ваш розрахунковий рахунок, ви можете зняти грошові кошти за допомогою банківської картки. Для цього вам потрібно скористатися банкоматом або ж звернутися до оператора.
8
Якщо ви не маєте банківської картки, отримаєте грошовий переказ, звернувшись в ваш обслуговуючий банк з ощадної книжкою.