Як підтягувати гриф.

Підтяжка струн гітари - напевно, самий хвилюючий досвід для початківців музикантів. Не дивно: незважаючи на всю простоту процесу, існує ризик безповоротно пошкодити інструмент. Але при розумному виконанні інструкцій, цей ризик сходить на «ні».
Інструкція
1
Перевірте, чи потрібна інструменту корекція. Існують два прямо протилежні варіанти: підтягування струн вгору і підтягування грифа. Струни слід піднімати в тому випадку, якщо при грі «боєм» вони стосуються металевих порожків і видають деренчливий звук. У зворотному випадку, гриф може бути занадто сильно опущений, і тоді вам доведеться докладати значних зусиль для затиснення акордів при грі. Оптимальне положення визначити досить складно, тому воно підбирається кожним гітаристом індивідуально: хтось грає голосніше, від чого торкання порожків відбувається частіше, а хтось навпаки, грає спокійно, тому і близьке знаходження струн до грифа його не турбує.
2
Знайдіть на гітарі отвір для шестигранного ключа. Його ви можете виявити біля основи або на кінці грифа - в різних місцях на різних інструментах. Ключ відповідного розміру повинен додаватися до інструменту при покупці, проте розміри все одно, як правило, стандартні - і можна використовувати будь-який інший відповідний екземпляр.
3
Звільніть доступ до отвору і вставте ключ. Можливий варіант, при якому регулятор знаходиться всередині корпусу - в такому випадку вам знадобиться послабити кілька струн, щоб дістатися до нього.
4
Визначте, в який бік вам потрібно обертати ключ. Напрямок повороту завжди індивідуально, можна відзначити лише те, що підняття грифа вимагає досить великих зусиль (закручування) в той час як підняття струн йде вельми легко (розкрутка). Спробуйте обертання в обидві сторони і перевірте результат. Чи не переборщіть - через занадто сильного вигину на грифі може утворитися тріщина.
5
Налаштуйте гітару. Безумовно, у зв'язку зі зміною розташування грифа, струни доведеться заново підлаштовувати один під одного. Зверніть увагу на те, що зміна тону буде скрізь різне: перша і шоста струна зіб'ються мінімально, в той час як третя і четверта значно змінять своє звучання.
Корисна порада
Стандартна відстань між струнами і сьомим ладом - 3-4 мм.