Як привчити кошеня до собаки. Як привчити собаку до кошеняті.

Кіт і пес в одному будинку - цілком можливе поєднання. Звичайно, ідеальний варіант, коли вони потрапляють у новий будинок одночасно. Але частіше трапляється, що новачок прибуває в будинок, вже обжитий старожилом. Як зробити так, щоб кошеня звик до собаки? І щоб пес взяв малюка і не ображав його?
Інструкція
1
Знайомити кошеня з собакою треба поступово. Краще, якщо перший час вони побудуть в різних приміщеннях. Наприклад, помістіть їх в кімнатах, розділених заскленій дверима. Тварини зможуть бачити один одного, але будуть позбавлені можливості вступити в конфлікт. А перша зустріч вже не буде шоком.
2
Через день кошеня можна випустити до собаки. Він буде зайнятий освоєнням нового приміщення і не зосередить свою увагу на іншому тварину. Обов'язково будьте поруч з собакою, уважно стежте за її реакцією. Припиняйте будь-які спроби напасти на кошеня, навіть у вигляді гри. Якщо кошеня шипить і вздибливают шерсть при спробах пса наблизитися. не хвилюйтеся, це цілком нормальна реакція. Погладьте малюка, підбадьорити його.
3
Найкраще знайомити тварин в момент, коли вони обидва ситі і налаштовані благодушно. Ні в якому разі не дозволяйте кошеняті лізти в собачу миску - собака сприйме це як посягання на свою територію і може вкусити малюка. Але частіше вона просто заричить і кошеня зрозуміє, що лізти на собачу територію небажано. Підстилку та іграшки пса новому мешканцеві теж краще не чіпати.
4
Якщо кошеня в чомусь провинився, не кричіть на нього в присутності собаки. Пес може вирішити, що повинен покарати винуватця. Згідно собачої ієрархії, кошеня стоїть на самому нижчому щаблі. Не давайте псу зміцнитися в цій думці - звертайтеся з обома тваринами однаково ласкаво.
5
Зазвичай кошеня веде себе досить впевнено. Швидше за все, саме він зробить спробу познайомитися ближче. Слідкуйте, щоб він ненавмисно не зробив собаці боляче. У маленьких кошенят дуже гострі кігті, якими вони ще не вміють керувати.
6
Якщо кошеня буде занадто надоедлів - наприклад, буде смикати собаку за шерсть або голосно і пронизливо пищати, вона може відреагувати несподівано різко - наприклад, сильно вкусити кошеня чи вдарити його. Після цього малюк може почати боятися пса. Щоб цього не сталося, припиняйте докучання кошеня самі. Винесіть його в іншу кімнату або дайте іграшку.
7
Зазвичай на звикання домашніх вихованців йде одна-два тижні. Протягом цього часу, йдучи з дому, закривайте тварин в різних кімнатах. Присутніми при зустрічах кота і пса, поки не переконаєтеся, що вони не конфліктують.
8
Якщо кіт і собака категорично не бажають спілкуватися, не наполягайте. Деякі домашні вихованці, проживаючи під одним дахом, протягом всієї життя залишаються байдужими один до одного.