Як вибрати цуценя спанієля.

Спанієлі рухливі, інтелектуальні і дуже потребують спілкування з людьми. Це - мисливські собаки. Будь мисливець знає що, для того щоб собака стала вірним помічником на полюванні, необхідно брати щеняти від робочих виробників. Натискати цуценя від батьків з хорошими вродженими якостями - наполегливістю, чуттям, швидкістю пошуку - буде під силу навіть недосвідченому мисливцеві.
Інструкція
1
Оберіть різновид породиНесмотря на те, що саме слово «спанієль» міцно асоціюється у більшості людей з кокер-спанієль, існує ще кілька різновидів цієї породи. Всі вони офіційно зареєстровані МКС і віднесені до групи мисливських собак, які піднімають дічь.Ітак, крім широко відомих англійського кокер-спанієля і американського кокера існують - ірландський водяний спанієль; кламбер-спанієль; англійська спрінгек-спанієль; уельський спрингер-спаніель; філд-спанієль; суссекс-спанієль; американський болотний спанієль; Для того щоб розібратися у всіх тонкощах породи, складіть список цікавлять вас питань і, з цим списком, відвідайте клуб мисливського собаківництва. Зверніться до експертів-спаніелістам і знайдіть керівників цікавить вас породи. Не забудьте з'ясувати які виробники маються на даний момент в популяції і коли очікуються послід. Будьте готові відповісти на зустрічні питання. Слід мати на увазі, що всі племінні заводчики дуже зацікавлені в надійних власників, що займаються з собакою і призводять її на випробування та виставки.
2
Відвідайте виставку мисливських собак. Подивіться різних представників породи, обговоріть з власниками і, по можливості, з експертами, робочі якості собак і домовтеся про те, часу перегляду собак в поле.
3
Визначтеся з розплідником і домовтеся про придбання цуценяти спанієля. Ретельно вивчіть родоводи батьків майбутнього малюка. Зверніть увагу на оцінки за екстер'єром. Оцінки «відмінно» і «дуже добре» свідчать про те, що складання собаки повністю відповідає покладеним на неї функціям на полюванні. Вивчіть польові дипломи батьків цуценя. Наявність дипломів говорить про те, що робочі якості собаки були перевірені експертами-кінологами. Чим вище ступінь польових дипломів, тим краще працює спанієль. З'ясуйте за якими видами дичини випробовувалися батьки майбутнього цуценя. Слід мати на увазі, що робочий спанієль повинен мати дипломи за всіма основними видами дичини - польовий, борової або качці і болотно-луговий.
4
Оберіть стать щенкаСледует врахувати, що пси, як правило, більш рухливі, уперті і незалежні. Вони вимагають постійного контролю і суворого виховання. Але, за рахунок більш потужної статури, їм легше працювати у важких польових умовах. Суки більш слухняні і прихилисті, легше піддаються дресируванню. Але настала недоречно тічка може зламати всі ваші плани на полювання.
5
Вивчіть характер щенкаДля цього необхідно домовитися з заводчиком і якийсь час поспостерігати за всім послідом. Веселий, грайливий, упевнений у собі щеня буде більш активним і на полюванні. Не беріть занадто флегматичного або полохливого цуценя. Також не варто брати собаку з яскраво вираженим агресивною поведінкою. Голосистий, люблячий погавкати щеня спанієля буде подавати голос і під час полювання.
6
Зверніть увагу на фізичний стан щенкаВибірайте великого, з хорошим апетитом цуценя. Його шерсть повинна бути чистою, гладенькою. Шкіра - без болячок і почервоніння. Вуха - без коричневих виділень і неприємного запаху. Повіки очей не повинні бути вивернуті, а самі очі повинні бути ясними, без гнійних виділень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sAKfPvh0C7A