Як усунути запах меблів.

Меблі, особливо дерев'яна, з часом набуває неприємний запах, що асоціюється зі старими і запорошеними квартирами. Далеко не завжди це означає, що меблі пора викидати, так як антикваріат цінується ще дорожче, а усунути «аромати» можна підручними засобами. Неприємний запах можуть мати не тільки старі речі - нові меблі з ДСП має характерні запахи стружки, клею, ламінованого покриття та хімічних реактивів. І в тому, і в іншому випадку можна скористатися простими, але ефективними методами.
Вам знадобиться
  • оцет;
  • ганчірка;
  • ванільний цукор;
  • чайні пакетики;
  • лимон;
  • мило;
  • кави.
Інструкція
1
Розведіть у воді оцет, щоб вийшов концентрований розчин. Надіньте захисну маску, рукавички і протріть змоченою в оцтовому розчині ганчіркою всі поверхні меблів. Цей спосіб не тільки допомагає позбутися неприємного запаху, але і відмінно дезінфікує стару деревину. Після цієї процедури залиште меблі сохнути: чи не закривайте дверцята шафи, витягніть ящики столу, що не накривайте нічим стіл.
2
Якщо оцет не допоміг повністю усунути запах меблів, насипте на всі горизонтальні поверхні ванільний цукор і залиште його на кілька днів. Ванілін відмінно витягує погані запахи і просочує дерево власним, дуже приємним і ненав'язливим ароматом.
3
Не всі люблять запах ванілі, а у деяких людей на нього алергія. У такому випадку замініть ванільний цукор чашкою кави, лимоном, молоком або ароматизованої сіллю для ванн. Продукти, які ви кладете на меблі, повинні бути свіжими, інакше можна тільки посилити запах, домісивши до нього неприємні нотки прокислого молока або гнилого лимона. Тому вчасно замінюйте продукти. Можна також використовувати спеціальні ароматизатори для меблів, що продаються в невеликих мішечках. Ви можете вибрати аромат, який буде вам до душі. В якості ароматизатора можна також використовувати улюблене приємно пахне мило або шампунь.
4
Добре допомагають позбутися запаху чайні пакетики. Візьміть невикористані пакетики зеленого або чорного чаю і розставте по всій меблів, покладіть на всі полички в шафі і столі і зберігайте тиждень. Цей спосіб дуже дієвий при запаху меблів з ДСП. Коли запах зникне, викиньте пакетики - заварювати їх вже не можна!
5
Запах з м'яких меблів можна також видалити оцтовим розчином або горілкою. Оброблений диван або крісло бажано поставити на протяг або біля відкритого вікна. Використовуйте також мелений кави - посипте їм диван, а потім зберіть пилососом. Способи боротьби з запахами меблів пропонує і сучасна хімічна промисловість: різні спреї та миючі засоби. Уважно прочитайте інструкцію перед тим, як використовувати їх.
Зверніть увагу
Як ароматизують корпусні меблі? Пахне масив. Ряд фабрик використовує для виробництва меблів сильно пахне деревину. Поверхня просушують, механічно полірують, але не покривають лаком, оскільки він «замикає» природний запах дерева. Багато видів деревини володіють сильним природним запахом. Щоб зберегти його, маса не полірують, але просочують маслом.