Як побороти страх в літаку. Як перестати боятися літати на літаках.

Авіаперельоти міцно увійшли в життя сучасних людей. І зарубіжні відрядження, і подорожі в далекі країни не обходяться без них. І хоча фізику викладають в кожній школі, а будь-який пасажир розуміє, чому літак летить, страх перельотів, якщо він існує, від цього нікуди не дінеться і може для деяких стати справжньою проблемою.
Інструкція
1
Перед польотом почитайте статистику авіакатастроф і порівняйте її зі статистикою аварій під час автоперевезень. Скупі цифри допоможуть вам трохи витвережуватися. Постійно повторюйте собі, що це для вас політ - надзвичайне подія, а літак, як і автобус, вчиняє їх регулярно.
2
Уважно поставтеся до вибору квитка. Проаналізуйте, що саме в літаку вас лякає. Якщо ви боїтеся висоти - не купуйте місце біля ілюмінатора. У вас клаустрофобія - попросіть місце поряд із запасним виходом. Боїтеся потрапити в зону турбулентності - не беріть місце в хвості літака. На реєстрацію же прибувайте заздалегідь, поспіх тільки посилить ваше хвилювання.
3
Заздалегідь продумайте, чим ви будете займатися в польоті. Візьміть з собою книгу, плеєр з улюбленою музикою, кілька журналів. Відмінно допоможе відволіктися вишивка або в'язання.
4
Не відмовляйтеся від обіду в літаку. Якщо ви будете летіти на порожній шлунок, боятися ви будете набагато більше. Підвищення цукру в крові сприяє зниженню рівня тривожності. Однак не варто переїдати, вживати багато жирної або солодкої їжі. Також відмовтеся і від кави, замінивши його чаєм.
5
Якщо страх в літаку ніяк не відступає, випийте 50 грамів коньяку або горілки, замовте келих вина. При цьому будьте акуратні і не переборщіть.
6
Поставте ноги на підлогу. Якщо у вас туфлі на високих підборах, зніміть їх. Так у вас з'явиться відчуття «твердої землі» під ногами.
7
Контролюйте дихання. Дихайте рідше і глибше, ніж зазвичай, постарайтеся розслабити всі м'язи.
8
Чи не прислухайтеся до роботи двигунів і не намагайтеся «контролювати» політ. Пам'ятайте, що пілоти - теж люди, вони хочуть жити не менше вашого і, зрозуміло, зроблять все можливе, щоб благополучно долетіти. Замість того, щоб прислухатися до стукоту мотора, зав'яжіть ненав'язливу бесіду з сусідом - це допоможе вам відволіктися від переживань.