Як навчитися малювати олівцем. Як намалювати дівчину різнокольоровими олівцями.

Простий олівець - один з найбільш легких в освоєнні інструментів для малювання. Малюючи їм, не доводиться замислюватися про колір зображуваних предметів. Вся увага можна зосередити на сюжеті.
Інструкція
1
Почніть з правильного підбору самого інструменту. Практика показує, що багатьох художників дратує необхідність постійно заточувати класичний олівець, та й тиск до нього доводиться при малюванні прикладати настільки значне, що пальці швидко втомлюються. Цанговий олівець частково знімає першу, але аж ніяк не другу проблему. Дуже зручні сучасні механічні олівці з тонкими стрижнями. Виберіть серед них такий, щоб канал для грифеля, а краще весь корпус, був виконаний з металу. Подбайте про те, щоб до нього було легко дістати витратні матеріали. Для цього купите інструмент, розрахований на стрижні діаметром в 0,5 міліметра. Інші грифелі (0,7- і 0,9-міліметрові) дефіцитні.
2
Важливим чинником є м'якість олівця або стрижнів до нього. Давати тут які-небудь загальні рекомендації, які підійшли б усім художниками, марно. Використовуйте грифелі тієї твердості, яка найбільш зручна саме вам, найкращим чином підходить саме до вашого стилю.
3
Навчіться передавати за допомогою олівця різні півтони. Потренуйтеся в зображенні сірої шкали різними способами: зафарбовуванням зі змінною силою, штріхованіем з різною щільністю розміщення штрихів.
4
Навчіться зображати перспективу - ця навичка знадобиться вам при малюванні в будь-якій техніці, а не тільки простим олівцем. Якщо перспектива вам не дається (буває і так), не засмучуйтеся. Існують художники, які створюють справжні шедеври, абсолютно не використовуючи її. Те ж стосується і навичок правдоподібного зображення осіб: якщо цього у вас не виходить, зображайте їх карикатурно.
5
Запам'ятайте порядок нанесення штрихів при зображенні предметної площині: під розділовою лінією вони повинні бути горизонтальними, над нею - вертикальними.
6
Не піддавайтеся на рекламу курсів, що пропонують поліпшити навички малювання буквально за один-два дні. Зверніть увагу не головний секрет їх листівок. На них дійсно зображені малюнки людей, зроблені до і після навчання. Однак, придивившись до них, можна зробити висновок, що автори цих зображень непогано малювали і до курсів. Навчити ж малюванню з нуля за один-два дні неможливо.