Як класти кахель.

Поклеїти шпалери і пофарбувати стіни, справа, загалом, щось не дуже складне, а от що б правильно укласти кахель, треба постаратися. Хоча якщо знати всі тонкощі процесу це не так вже й важко. Але не будемо зупинятися на півдорозі.
Інструкція
1
Без чого точно кахель не скласти, так це без спеціального клею. Його готують у першу чергу. Розмішують його перфоратором протягом декількох хвилин до отримання однорідної маси. Увага, звичайна ручна дриль для цих цілей не годиться, згорить, вже краще вручну. Але в цьому випадку клей в воду потрібно додавати порціями. Консистенцію можна порівняти з гарною сільської сметаною.
2
Щоб плитка приклеїлася намертво, заздалегідь треба поверхню грунтувати. Якщо ні грунтовки, змочіть стіни водою, щоб не було пилу.
3
Різні способи укладання плитки, зорово збільшують кімнату. Якщо плитку укладати горизонтально на стіні, збільшується простір кімнати в ширину. Якщо плитку укладати вертикально, то візуально ми збільшуємо висоту стелі. А щоб кладка була без перекосів, починайте її не від статі, а з другого ряду, він спиратиметься на виставлену за рівнем рейку. Від підлоги її кріпимо на відстані, рівному висоті плитки плюс величина зазору між плитками, 3-6 мм. Рівномірність кладки забезпечується зубчастим шпателем, на відміну від звичайного, він дозволяє на кожну плитку нанести однакову кількість розчину.
4
Починати кладку потрібно від зовнішнього кута і просуватися до внутрішнього. Подразнень плитки кріпляться останніми, в кут зрізом, там він буде, не бачимо.
5
При укладанні між плитками необхідно залишати зазор. Якщо використовувати пластмасові хрестики, зазор скрізь вийде однаковим. У вкрай випадку підійде і звичайна сірник. Не забувайте контролювати поверхню кладки рівнем. Кладка на стіні повинна бути строго вертикальною, а напольная горизонтальною.
6
Кахель на підлозі укладається по тим же правилам, що і на стіні. Хіба що напольную кладку, зручніше починати з кута. Нижній ряд укладаємо в останню чергу. Щоб залишилася без опори плитка не поповзла її можна між собою зміцнити липкою стрічкою.
7
Сохне настінна кладка не менше 24 годин, підлогова 48 годин. На завершення, заповнюємо шви так званої затіркою. Її зручніше наносять гумовим шпателем. У торговельній мережі є різноманітні кольори затірки. Але якщо вам хочеться отримати свій, оригінальний колір, то купуйте затірку білого кольору і додайте в неї необхідний вам колер. Надлишки затірки віддаляються через 5-10 хв., Після нанесення, пізніше відтерти плитку буде скрутно.
8
З часом шви можуть потьмяніти, виправити це найпростіше, можна купити нову затірку або зазори пофарбувати.
Зверніть увагу
При підгонці плитки під потрібний розмір, місце майбутнього розрізу заклейте липкою стрічкою, направляюча лінія буде видно краще, та й краю вийдуть без сколів. Вітчизняну плитку можна різати ручним плиткорезом або склорізом, але плитка імпортного виробництва, потребує стаціонарного плиткореза. Ручним, таку плитку, можна зіпсувати.