Як вибрати металошукач.

Все більше число людей сьогодні вибирає як хобі пошук старовинних монет за допомогою металошукачів. «Улов», як правило, здають в магазини, в яких реалізуються самі прилади. Успіх пошуку залежить як від параметрів металошукача, так і від кваліфікації користувача.
Інструкція
1
Ознайомтеся з принципами роботи і різновидами металошукачів. Одні з них відправляють до об'єкта сигнал за допомогою однієї котушки, інші здійснюють як прийом, так і передачу за допомогою однієї і тієї ж котушки, треті містять два генератора, частота одного з якого змінюється при появі металу в зоні дії котушки, що тягне за собою і зміна частоти биття. Найкращими параметрами володіють прилади першого типу.
2
Розгляньте можливість самостійного виготовлення металошукача. Їхні схеми - не рідкість в спеціалізованій літературі, на тематичних сайтах. Працювати не гірше покупного він буде виключно в разі кваліфікованого виготовлення, тому заздалегідь розрахуйте свої сили. Проміжним варіантом є прилад, побудований з набору, в який входять всі необхідні компоненти і докладна інструкція. Зібрати його легше, ніж з нуля, а обійдеться він дешевше аналогічного за параметрами готового.
3
Пам'ятайте, що чим дорожче металошукач, тим більше монет ви зможете знаходити з його допомогою. Однак, не варто купувати дорогий прилад в тому випадку, якщо ви збираєтеся користуватися ним не частіше кількох разів на рік або ж принципово не бажаєте продавати знайдені монети. Він просто не окупиться.
4
Віддайте перевагу металошукача, який має функцію дискримінації. Зрозуміло, що до аналогічного терміну з області соціології ця функція відношення не має. Такий прилад здатний не тільки відрізняти чорні метали від кольорових, але й іноді відрізняти метали в межах цих груп один від одного.
5
Спосіб індикації (стрілочний або алфавітно-цифровий) виберіть в залежності від своїх уподобань, враховуючи, однак, що другий кілька інформативніше. Деякі прилади мають індикатори обох типів. Крім візуальної, металошукач повинен обов'язково мати і звукову індикацію.
6
Кваліфіковані користувачі металошукачів ображаються, коли ці прилади називають «міношукачами». Вони абсолютно праві. Ніколи не з'являйтеся в місцях, де є навіть мінімальна ймовірність наявності хв, ні з металошукачем, ні без такого. Також не вподібнюйтеся так званим «чорним копачам» - не використовуйте металошукач в цілях мародерства.
7
Обов'язково зареєструйтесь в будь-якому форумі, де спілкуються між собою користувачі металошукача. В першу чергу дізнайтеся там про місця, де найбільш раціонально проводити пошуки, а також про прийоми користування приладом.
8
Пам'ятайте, що якщо замість окремих монет ви знайшли скарб, його за законом необхідно здати державі. 25 відсотків його вартості дістанеться вам. У разі ж, якщо ви виявили будь-які предмети, які можуть становити інтерес для археологів, оповестіте їх про це. Особливу пильність проявите в тому випадку, якщо ви, незважаючи на всі запобіжні заходи, все ж виявили предмет, навіть віддалено схожий на міну. Відійдіть від нього в безпечне місце, після чого зателефонуйте за номером 112.