Як прибрати віск. Як зняти віск з лакування поверхні.

Який же романтичну вечерю обходиться без свічок? Приємна напівтемрява, інтимна обстановка, все розташовує до близькості й свідоцтва ... На ранок вам може здатися одкровенням те, що залишилися плями від свічок. І від них не так-то легко позбутися.
Вам знадобиться
  • серветки або туалетний папір, лід, фен, праску
Інструкція
1
Видаляючи білий віск з меблевої оббивки і килимів, використовуйте принцип типу "з вогню та в полум'я" .Заверніте в целофановий пакет кілька кубиків льоду і прикладайте його на кілька хвилин до воску, щоб той став більш ламким. Замерзлий віск обережно отскребая тупим боком столового ножа. Феном для волосся розтопіть залишки воску. І знову отскребая скільки вийде. Покладіть на пляму паперові серветки або туалетний папір і гладьте теплою праскою цю "промокашку". Міняйте серветку частіше, щоб використовувати максимально чисті ділянки.
2
Якщо цей спосіб не допомагає, то скористайтеся розчинником для хімчистки (запитуйте в господарському магазині). Перевірте його дію на непомітній ділянці тканини. Якщо не побоюючись, то змочуйте в ньому ганчірочку і відчищати залишки воску.
3
Зі скатертин видаляйте віск так: Упакуйте скатертину в салофановий пакет і приберіть її на півгодини в морозильник, а потім отскребать замерзлий віск ножем або счищайте жмакаючи тканину (наче перете руками).
4
Якщо річ стирається, то просочіть залишився пляма сумішшю води і спирту (1: 2), почекайте 30 хвилин. Потім сполосніть і періть в пральній машині. Стираються речі доведеться віддати в хімчистку.
5
Якщо віск кольоровий, праска не використовуйте! Тепло тільки закріпить барвник. Спробуйте так.После заморожування і отскребанія обробіть залишки уайтрспіритом, який продається в господарських магазинах. Спочатку перевірте на непримітному куточку речі, чи не зашкодить їй цей розчинник - буває, що ліки небезпечніше хвороби. Якщо все гаразд, обробляйте їм по черзі маленькі забруднені ділянки: змочуйте серветки і промаківайте віск. Втім, деякі барвники таким способом не ви вести. Прати тканину зі стійкою забарвленням обробіть відбілювачем згідно інструкції на його упаковці. А потім постірайте.Еслі забруднений дорогий килим або меблева оббивка, проконсультуйтеся з професіоналом.
6
С посуду, скла і полірованих поверхонь видаляйте віск, розтоплюючи його феном для волосся і витираючи ганчіркою. Потім відполіруйте річ серветкою.
Корисна порада
користується білими свечалі, їх віск оставлет менше слідів. Подбайте про серветки, щоб покласти їх під свічки.