Як позолотити годинник. позолота на годиннику.

У кожній родині є свої фамільні реліквії, які з роками втрачають блиск. Однак не варто засмучуватися, коли з дісталися у спадок годин злазить позолота - адже будь-яку річ можна змусити заблискати заново. Потьмянілим виробам легко повернути колишнє сяйво - слід лише запастися певними хімічними реактивами.
Вам знадобиться
 • - золото - 10 г;
 • - азотна кислота - 25 г;
 • - соляна кислота - 25 г;
 • - ціанистий калій - 25 г ;
 • - винний камінь - 5 г;
 • - крейда - 100 г;
 • - поташ - 300 г;
 • - залізний котел - 1 шт;
 • - вода - 2 л;
 • - сода - 20 г;
 • - їдкий калій - 6 г;
 • - фосфорнонатріевая сіль - 10 г;
 • селітра - 60 г;
 • - залізний купорос - 20 г;
 • - сернокальціевая сіль - 10 г;
 • - суха тканина;
 • - пензлик для золочення - 1 шт.
Інструкція
1
Якщо ви хочете позолотити залізне або сталеве виріб, з'єднайте розбавлені водою азотну і соляну кислоту, а потім розчиніть золото в цій суміші. Додайте в розчин поташ і вилийте його в залізний котел, наповнений двома літрами води. Прокип'ятіть розчин отриманого хлорного золота протягом двох годин, а потім випаруйте його. З'єднайте суміш з ціаністим калієм і крейдою.
2
Щоб знежирити годинник, протріть їх тканиною, на яку нанесена сода. Потім за допомогою пензлика рівномірно покрийте виріб розчином з хлорного золота, ціаністого калію і крейди. Потім акуратно видаліть надлишок рідини і дайте позолоченим таким чином годинах висохнути.
3
Позолотити цинкові годинник можна, додавши до вищезазначеного розчину винний камінь. А для того щоб змусити сяяти виріб з міді або латуні, влийте в хлорне золото розчин їдкого калію і фосфорнонатріевой солі. Отриману суміш потрібно нагріти до кипіння, а потім занурити в неї предмет. Після цього годинах слід дати висохнути, а потім відполірувати їх сухою тканиною.
4
Щоб оновити блиск позолочених годин, з'єднайте селітру, залізний купорос і сернокальціевую сіль. Нагрійте суміш до кипіння і опустіть в неї виріб. Після цього годинник слід висушити на відкритому вогні, поки вони не покриються темною плівкою. Потім змийте її - і ви побачите, як річ знову засяє.
5
З позолотою можна поекспериментувати. Якщо спробувати помалювати по металу гусячим пером, опущеним в розчин хлорного золота, то на поверхні годин проступить золотий візерунок. Позолотити таким чином можна не тільки годинник, але і будь-яке інше виріб або прикраса.
Зверніть увагу
При роботі з хімічними речовинами пам'ятайте про те, що вони дуже небезпечні для здоров'я. Захищайте шкіру рук за допомогою рукавичок. Уникайте потрапляння шкідливих речовин на шкіру і в очі. Проводите всі хімічні роботи або при працюючій витяжці, або в добре провітрюваному приміщенні.
Корисна порада
Для того щоб праця не пішов нанівець, використовуйте спочатку невелику кількість реактивів. Якщо розчин зіпсувався, не переживайте - збережіть його в окремій ємності, щоб потім виділити з нього золото.
Якщо ви носите годинник кожен день, то в кінцевому підсумку на них скупчуються шкірний жир, духи і лосьйони. Якщо періодично не проводити очистку годин, це може викликати корозію корпуса і потемніння скла. Тому озброїмося необхідними знаннями і приступимо.
Інструкція
1
Для початку протріть скло, а також корпус годин злегка намоченою ганчірочкою або серветкою (дійте дуже обережно).
2
Якщо вам потрібно очистити ремінець, то зніміть його. Металеві ремінці ви можете замочити на ніч в будь-яких фірмових розчинах миючих засобів (приблизно 3 краплі кошти на стакан води), також можна промити їх тканиною, змоченою в нашатирному спирті. Шкіряні ремені легко очистити за допомогою мила для шкіри, але їх все одно доведеться періодично міняти.
3
Щоб отримати сяючі годинник без особливих зусиль, помістіть ремінець (металевий) в нейлоновий пакет і опустіть в пральну машину, він вийде звідти чистим.
4
Для того, щоб вам не доводилося знімати ремінець для очистки, кілька разів на тиждень протирайте його (як всередині, так і зовні) сухою тканиною. Запам'ятайте, що волога завдасть шкоди механізму годин, тому під час очистки намагайтеся якомога менше використовувати всяких рідин. Водонепроникні годинник також сприйнятливі до вологи: у них псується з часом прокладка, яка забезпечує захист від вологості.
Корисна порада
Чистку і ремонт «нутрощів» годин краще залиште годинникарю.