Як подивитися налаштування роутера.

При налаштуванні локальної мережі, в якій кілька пристроїв будуть одночасно отримувати доступ до інтернету, краще використовувати маршрутизатор або роутер. Природно, мова йде про Wi-Fi роутер, якщо до нього вимагається підключити ще й ноутбуки.
Вам знадобиться
  • - Wi-Fi роутер;
  • - мережевий кабель.
Інструкція
1
Спочатку придбайте Wi-Fi роутер, який підходить для роботи з вашим провайдером. Уточніть наявність роз'єму WAN або DSL у цього мережевого пристрою. Підключіть роутер до мережі змінного струму та увімкніть його.
2
З'єднайте з роз'ємами LAN стаціонарні комп'ютери, використовуючи для цього мережеві кабелі. Увімкніть один з цих комп'ютерів і запустіть браузер. Відкрийте інструкцію до Wi-Fi роутера і знайдіть в ній стандартний IP-адреса цього пристрою. Уточніть значення логіна і пароля, які необхідно ввести для отримання доступу до налаштувань роутера.
3
Введіть IP-адресу в поле браузера, заповніть поля Login і Password. Тепер налаштуйте режим роботи Wi-Fi роутера. Відкрийте меню WAN. Встановіть необхідні значення типу протоколу передачі даних, введіть дані, необхідні для авторизації на сервері провайдера і виберіть режим роботи функції DHCP. Збережіть параметри меню WAN.
4
Тепер відкрийте меню Wireless Settings і налаштуйте бездротову мережу. Вкажіть її ім'я, виберіть надійний тип шифрування даних. Вкажіть конкретний тип радіосигналу, якщо це потрібно.
5
Тепер перейдіть до додаткових налаштувань. Активуйте функції Firewall і NАТ. Відкрийте таблицю маршрутизації і змініть маршрути для деяких портів, якщо це необхідно. Зазвичай Route Table налаштовують самостійно тільки в тому випадку, коли необхідно забезпечити доступ не тільки до інтернету, але і до внутрішньомережевих ресурсів вашого провайдера.
6
Збережіть всі зміни налаштувань Wi-Fi роутера. Перезавантажте цей пристрій. Зачекайте, поки роутер підключиться до інтернету. Тепер увімкніть мобільні комп'ютери і підключіть їх до створеної точки доступу. Переконайтеся в тому, що доступ в інтернет присутній в обох типів мереж. Перевірте можливість обміну інформацією між мережами.