Як в'язати рельєфну гумку.

Зв'язати гачком можна не тільки витончені ажурні серветки і легкі рельєфні вбрання. При певному майстерності рукодільниця зможе виконати цією технікою речі, які зазвичай роблять на спицях: шкарпетки, пінетки, рукавички та інше. Вміле поєднання різних петель дозволяє навіть створити полотно, зовнішнє нагадує гумку. Для цього необхідно використовувати рельєфні стовпчики (особовий, або опуклий і виворітний, або увігнутий), а також напівстовпчик з накидом (міцний).
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитка.
Інструкція
1
Зробіть ланцюжок з необхідної кількості повітряних петель згідно викрійці майбутньої моделі. До отриманого числа ланок (воно обов'язково повинно бути кратним двом) приплюсуйте одну додаткову петлю (вона потрібна для симетрії візерунка) і дві крайні петлі. Наприклад: 16 + 1 + 2 = 19 повітряних петель.
2
Виконайте один ряд з простих стовпчиків без накиду, після чого витягніть три підйомні повітряні петлі для першого рельєфного стовпчика. Далі роботу необхідно перевернути.
3
Спробуйте пов'язати рельєфну гумку. Для цього зробіть накид і Протягніть гачок (зробивши рух справа наліво) у саме «тулуб» другого за рахунком нижчого стовпчика без накиду.
4
Трохи підведіть стовпчик і (обвивши його стрижнем робочого інструмента) захопіть нитку. Витягніть петельку і пров'яжіть її, немов стовпчик з накидом. Перший рельєфний стовпчик (опуклий, лицьовий) готовий.
5
В'яжіть виворітний рельєфний стовпчик (увігнутий), вводячи гачок під стовпчик попереднього ряду в зворотному напрямку - зліва направо. Далі дійте за зразком.
6
Робіть регулярні чергування особових і виворітних рельєфних стовпчиків в будь-якій послідовності: один особовий і один виворітний (1х1); два лицьових і два виворітних (2х2); один особовий і два виворітних (1х2) і т.п. Від поєднання петель буде залежати зовнішній вигляд гумки.
7
Дов'язати рельєфну гумку необхідної висоти, закінчите її кромочним поруч з стовпчиків без накиду.
8
Потренируйтесь у в'язанні горизонтальній рельєфною гумки. Вона створюється за допомогою послідовного чергування рядів з особових рельєфних стовпчиків без накиду і міцних стовпчиків (у першому ряду - стовпчики без накиду, у другому - лицьові рельєфні стовпчики без накиду, у третьому - міцні стовпчики; далі повторюються другий і третій ряди). У вертикальному положенні зовнішній вигляд такого в'язання особливо близький еластичному полотну, зробленому на спицях.
Зверніть увагу
В'яжіть за допомогою рельєфної гумки полотна, які не вимагають високої еластичності! Добре тягнеться в'язання можна виконати тільки на спицях.