Як відновити сіла вовняну річ.

Вовняні речі - невід'ємна частина будь-якого гардероба. Основні інструкції по догляду графічно позначені на ярличку вироби. Якщо все ж ви через незнання або неуважності допустили помилку при догляді за вовняний річчю і вона зменшилася в розмірах, дотримуйтесь інструкції.
Інструкція
1
Вовняні речі досить зносостійкі, майже не піддаються згубному впливу сонячних променів, зручні і практичні у використанні і, звичайно, приємні на дотик. Але це не означає, що за ними не треба доглядати або враховувати характеристики складу тканини при пранні, сушці або прасування. Купуючи вовняну річ, необхідно звернути увагу на склад сировини: чим більше в ньому натуральних ниток, тим обережніше треба її прати і прасувати
2
Якщо в складі сировини великий відсоток шерсті, то початковий розмір повернути речі не вийде. Змішані тканини, трикотаж і віскозні речі можна постаратися врятувати. Для цього слід річ сильно зволожити або навіть замочити на якийсь час.
3
Поперіть річ в пральній машинці, використовуючи режим «делікатного прання» або режим «для вовни», виставивши температуру не більше 30 °. Після закінчення прання річ необхідно розтягнути до потрібного розміру і сушити її в горизонтальному положенні.
4
Ще один спосіб повернути сіла вовняний речі потрібну форму полягає в тому, щоб її зволожити і пропрасувати через марлю, поступово розтягуючи до необхідного розміру. Далі виріб треба досушити, щоб воно знов не село.
5
Спробуйте, знову-таки злегка намочивши річ, розкласти її на рівній поверхні, попередньо підклавши під неї, наприклад, махровий рушник. Надайте потрібну форму підсів частинам вироби (воріт, рукава, низ вовняний речі найбільш часто піддаються деформації), кілька разів щільно притисніть виріб зверху ще одним, обов'язково сухим рушником, щоб таким чином вручну висушити річ. Можливо, ви зможете повернути їй потрібний розмір, якщо склад сировини «зреагує» на ваші дії.
6
Можна спробувати сушити вовняну річ на собі, хоча це не дуже приємне заняття. Але якщо у вас є вільний час і велике бажання повернути вашої улюбленої речі первинну форму, спробуйте цей спосіб.
Трапляється так, що вовняна річ виявляється зіпсованою через неправильне вибору режиму прання. Якщо ви неправильно випрали дорогу вам річ , яка виготовлена з вовни, є спосіб все виправити.
Вам знадобиться
  • десятилітрових відро, спеціальний розчин для вовни, нашатирний спирт, столова ложка, скипидар, кондиціонер для білизни.
Інструкція
1
Налийте половину відра теплої води і додайте розчин для вовни. Додайте в отриманий розчин три столові ложки нашатирного спирту і одну ложку скипидару. Гарненько перемішайте отриманий розчин і замочіть в ньому зіпсовану вовняну річ на двадцять годин.
2
Після цього дістаньте вовняну річ з розчину, опустіть в холодну воду з кондиціонером для білизни і ретельно прополощіть.
3
Сушити вовняну річ потрібно наступним чином. Замотайте її в рушник, а коли воно намокне, поміняйте його на сухе. Так потрібно сушити до повного висихання речі.
Корисна порада
При пранні шерстяних речей будьте гранично обережні і уважні. Вибирайте відповідні режими прання для конкретних речей.