Як будувати дах.

Будівництво даху - заключний етап створення конструкції будинку. Форму даху, а також її міцність і жорсткість визначає її кроквяна конструкція. Уже давно вироблені основні принципи робіт по створенню даху, про які й піде мова.
Інструкція
1
Сучасні дахи малоповерхових будинків будуються не з круглих колод, як було раніше, а з більш легких і дешевих обрізних дощок-п'ятдесятку з перетином 50 * 150-250 мм. Ширина дошки залежить від розмірів майбутнього даху. Тобто, якщо ви ставите невелику баню 4 * 5 м2, то для неї буде цілком достатньо дощок 50 * 100 мм, а якщо ви будуєте добротний житловий будинок, то краще брати більш широкі дошки 200-250 мм. Обрізні дошки не тільки легкі, але й зручні, бо з них можна спорудити будь-яку, навіть саму складну конструкцію за дуже короткий час і з мінімальними трудовитратами. Тому вони - фаворити архітекторів і дизайнерів. Дошки піднімаються на дах як є і там раскраиваются. Збирати дах на землі сенсу не має, так як вага у неї пристойний.
2
Самая нескладна конструкція у простій двосхилим даху, але ми розглянемо створення мансардного даху. У таких дахів максимальне навантаження лягає на вертикальні стійки. Вони повинні спиратися на несучі стіни. Горизонтальні лаги укладаються горизонтально на прорізи в стіні. Саме ці прорізи стають головним джерелом холоду в домі, тому місця стику стін і лаг необхідно ретельно утеплювати. Роблять це за допомогою монтажної піни, клоччя та інших теплоізолюючих матеріалів. Якщо стіни не з дерева, а з цегли, то між ними і дахом потрібно прокладати шар гідроізоляції. Лаги перекриття виготовляють з таких же дощок, що і крокви. Оскільки вони сильно не навантажені, не має сенсу робити їх з більш товстих дощок.
3
На вертикальні стійки встановлюються крокви для прикріплення опалубки, на яку буде укладатися покрівельний матеріал. Крокви покрівлі встановлюють шляхом парного кріплення. Для додання жорсткості конструкції, крокви з'єднують укосами. Між кроквами має бути відстань не менше 0,6 і не більше 1,2 метра. Відстань залежить від ваги покрівельного матеріалу, який доведеться витримувати кроквах. Якщо покриття ондулінові, то відстань може бути і 1,2 м, а якщо з черепиці, яка хоч і важка, але служить дуже довго, то не більше 0,6 м. Однак, укладання покрівлі - це предмет окремої розмови.
Після того як зведені стіни будинку, переходять до монтажу покрівлі. Проте не кожна людина знає, як правильно виконати перекриття даху. Саме від правильного монтажу безпосередньо залежить довговічність покрівлі.
Інструкція
1
Цокольне перекриття потрібно робити над холодним підпіллям. Несучими елементами виступатимуть добре просушені балки хвойних або ж листяних порід. Вони не повинні мати глибоких тріщин і слідів гнилі. Балки зазвичай мають круглий або прямокутний перетин. Від довжини прольоту залежить товщина і висота балок. Установку балок в цегляних і кам'яних стінах виробляють в ніші, які мають глибину близько 20 сантиметрів. Ширина ж повинна бути більше 15 сантиметрів. Торці балок відпилюються під кутом в 60 градусів. Робиться це для того, щоб вони не доходили до задньої стінки ніші на 2-3 сантиметри. Кінці необхідно промазати гарячим бітумом, а потім обернути двома шарами руберойду.
2
Невелику просмолену дошку ніжно укласти на опорну площадку. Після того як установка балок в ніші завершена, потрібно заповнити мінеральною ватою простір навколо них. У висновку виробляють затірку розчином. До нижньої частини балок потрібно прибити черепні бруски розміром 50x50 міліметрів. Потім можна приступати до настилу чорної підлоги з обапола або ж неструганих дощок. Після настилу чорної підлоги необхідно укласти утеплювач. Зверху утеплювач потрібно закрити пергаміном або толем. Далі можна робити чисту підлогу. Він виконується з струганих дощок, які мають товщину близько 30 сантиметрів.
3
У більшості випадків у господарській будівлі роблять односхилий дах . Незалежно від конструкції, дах обов'язково повинна мати дві головні частини: несуча (крокви) і огороджувальна (покрівля). На крокви найкраще підходять бруси або ж дошки хвойних порід, які мають товщину близько 50 міліметрів. Вони повинні бути добре просушені. Зверніть увагу на наявність тріщин. Найкраще вибирати бруси або дошки без сучків. Не рекомендується використовувати колоди, так як вони мають велику вагу. Дощаті Стоп легше і зручніше збирати. З'єднання можна виконувати за допомогою цвяхів. Також можна використовувати накладки або вкладиші.