Як зробити іграшку з пап'є-маше. Як зробити декоративні кулі.

Іграшки, зроблені з пап'є-маше, відрізняються своїм оригінальним виглядом. Техніка виготовлення дуже проста, освоїти її може навіть новачок або дитина. Взагалі поняття «пап'є-маше» походить від французького слова, що означає «жування папір», виходячи з цього, можна здогадатися, що для виготовлення фігур необхідна папір. Ви можете виготовити ялинкові іграшки, які зроблять вашу новорічну ялинку неповторною.
Вам знадобиться
  • - шпалерний клей;
  • - будь-яка м'яка папір, наприклад, туалетна;
  • - яблуко;
  • - мотузочок;
  • - гуаш;
  • - шило;
  • - жирний крем;
  • - пензлик.
Інструкція
1
Приготуйте робоче місце. Для цього постеліть на стіл клейонку. Так як руки ви будете періодично бруднити в клеї, приготуйте заздалегідь і суху ганчірку. Розведіть шпалерний клей відповідно до інструкції, зазначеної на упаковці.
2
Потім візьміть папір і порвіть на шматки по три-чотири сантиметри. Врахуйте, що рвати потрібно саме руками, щоб краї були нерівними.
3
Потім візьміть яблуко, обмажте його яким-небудь жирним клеєм, наприклад, вазеліном. Після цього накладіть на нього шматочки паперу. Запам'ятайте, що краї паперового матеріалу повинні лягати один на одного і в жодному разі не морщитися.
4
Далі за допомогою пензлика нанесіть черговий шар шпалерного клею. Знову покладіть ряд зі шматочків паперу і так далі. Врахуйте, що чим більше шарів, тим міцніше ваша ялинкова іграшка. Також ви можете приклеювати останні шари з більш товстої папери.
5
Після цього акуратно гострим ножем розріжте виріб навпіл, вийміть яблуко. Потім шилом проколіть отвір під мотузочку, Протягніть її, а потім зав'яжіть на вузлик.
6
Складіть дві половини вироби разом і склейте за допомогою нанесення двох-трьох слів папери. Останній ряд ви можете зробити з шматочка білої тканини. Для цього ретельно промажте верхній шар і накладіть тканину, проглажівая всі нерівності і уникаючи попадання повітря.
7
Дайте виробу висохнути. На це може піти навіть більше доби. Пам'ятайте, що воно має просохнути повністю. Для цього доцільно робити ялинкову іграшку в кілька етапів, даючи кожному шару висохнути.
8
Після того як фігура висохла, приступайте до її фарбування. Для цього візьміть гуаш і кисть, намалюйте який-небудь новорічний малюнок, наприклад, ялинку. Також дайте фарбам повністю висохнути. Потім ви можете прикрасити виріб бісером, намистинами і навіть звичайної фольгою, приклеївши їх на зазвичай клей ПВА.