Як скласти серветку віялом.

Серветки є незамінним предметом на столі. Їх кладуть для того, щоб гості в разі чого могли витерти губи, руки, а також скатертину, якщо ненавмисно на неї накапали. Крім цього, вони можуть служити елементами декору столу. Якщо їх красиво скласти, то це додасть столу святковий вигляд. Складати їх можна по-різному. Не обов'язково складати і залишати однакові фігури. Можна покласти кілька різних складених варіантів. Найпростіший варіант - це скласти серветку віялом.
Інструкція
1
Візьміть серветку - вона повинна бути з щільного полотна. Ідеально підійде лляна серветка. Звичайно, можна використовувати і паперові, але вони будуть не так ефективно виглядати на столі, та й в момент складання можуть порватися. Додайте серветку навпіл так, щоб лицьова сторона була назовні, а її згин знаходився зверху. Тепер три чверті всієї довжини акуратно складайте в гармошку, при цьому згинаючи найпершу складку донизу. Слідкуйте, щоб складки виходили рівними і не виступали. Кожна наступна складка, включаючи і першу, повинна бути не більше 2,5 сантиметрів завширшки. Зазвичай виходить десь близько п'яти складок.
2
Тепер розгорніть її так, щоб гладка частина була з правого боку. Поверніть навпіл, щоб у вас вийшли всі складки зверху. Тепер цю гладку і не складену частину потрібно перетворити в опору, завдяки якій віяло буде стояти на столі або тарілці. Для цього гладку частину акуратно згорніть по діагоналі, в результаті у вас вийде свого роду якийсь «хвостик», і обережно почніть підтикати цю опору під складені складки.
3
Після того як буде готова опора, акуратно поставте вийшов віяло на стіл і злегка розправте складки, щоб не було видно помятостей і нерівностей. Правильно складений віяло буде стояти на столі самостійно завдяки опорі, зробленої з незібраного в складки «хвостика» серветки.
4
У випадку якщо ви хочете укласти серветки в келих, то опору можна не робити. У цьому випадку зробіть складки по всій тканини, а її кінець злегка зав'яжіть в невеликий вузлик, щоб віяло не розпався. Тепер цей вузлик акуратно опустіть в келих або в спеціальну ємність, призначену під серветки, а складки розпушити, щоб вони виглядали більше.
Корисна порада
Дуже оригінально віяло виглядає на кольорових серветках, ідеально підходить блідо-рожевий або світло-жовтий відтінок. На білій тканині складки погано буде видно.