Як спокутувати новонародженого.

Щоб прищепити у дитини любов до води, його необхідно купати щодня з самого народження. У майбутньому такі дітки краще сприймають інші види водних процедур, наприклад, загартовування водою. Однак купання новонароджених має свої особливості, які важливо враховувати, щоб не нашкодити малюкові.
Вам знадобиться
  • - маленька ванночка;
  • - ківш для води;
  • - кип'ячена вода (37оС);
  • - дитяче мило;
  • - рукавиця з м'якої тканини або губка;
  • - пелюшки (2 шт.);
  • - засоби по догляду за шкірою (присипка або масло, ватні палички та диски, кип'ячена вода) .
Інструкція
1
Всі необхідні для купання приналежності приготуйте заздалегідь і розташуйте їх так, щоб їх було зручно брати. Безпосередньо перед купанням вимийте ванночку з милом, потім протріть содою і обдайте окропом. Виперіть рукавицю або губку для намилювання шкіри малюка.
2
Нагрійте воду і доведіть її до 37оС - для купання і до 36оС - для обливання. Перший час, поки у малюка не затягнеться пупкова ранка, купайте його тільки в кип'яченій воді. Налийте її в ванночку і ще раз виміряйте температуру води.
3
Візьміть малюка так, щоб його голова розташовувалася на ліктьовому згині лівої руки, правою рукою підтримуйте його під сідниці. У воду опускайте поступово, починаючи з пяточек, потім спинку, а верхню третину грудей залиште над водою. Обережно змініть положення своєї лівої руки, так, щоб долоня підтримувала потилицю і шию дитини. Вільною рукою починайте обмивати малюка.
4
Купання новонародженого проводите в певній послідовності, незалежно від того миєте ви дитину з милом або без нього. Спочатку вимийте голівку дитини, потім вушні, шийні і пахвові складки, далі ручки і тіло, і тільки потім пахові складки, промежину і ніжки. Після намилювання кожної частини тіла, відразу обмивайте її водою, щоб не пересушувати ніжну шкіру малюка. Личко можете умити окремо приготованою водою до або після купання.
5
Час купання новонародженого становить 5-7 хвилин. Наприкінці водної процедури обполосніть малюка 2 літрами води на 1оС нижче тієї, що для купання, тобто 36оС. Кожні три дні знижуйте температуру води для обливання на 1оС і так поступово доведіть її до 28оС.
6
Загорніть новонародженого в просту пелюшку і промокніть всю поверхню його шкіри, не забуваючи про природні складки. Вони повинні бути добре просушені, щоб їх обробка присипкою або маслом була ефективною.
7
Покладіть малюка на суху пелюшку і приступайте до обробки пупкової ранки і всіх природних складок. Сповийте малюка і тільки потім протріть очі ватяними дисками, змоченими в кип'яченій теплій воді. При необхідності прочистіть ватяними паличками або турундами ніс і протріть всі личко малюка.
Корисна порада
Купання новонародженого краще проводити перед останнім вечірнім годуванням, приблизно в один і той же час. Так маля швидше звикне до режиму і перед водної процедурою у нього завжди буде гарний настрій.