Як клеїти текстильні шпалери.

При ремонті кімнати особливу увагу приділяється вибору шпалер. Вони повинні бути не тільки красивими, але і коригувати нерівності стін, бути екологічно чистими і стійкими до пилу. Всім цим вимогам відповідають текстильні шпалери. Робота з таким покриттям трудомістка, але результат того вартий.
Вам знадобиться
  • - шпаклівка;
  • - грунтовка;
  • - шпалерний клей;
  • - шпатель;
  • - валики;
  • - ножиці;
  • - будівельний ніж.
Інструкція
1
Видаліть зі стін старе покриття. Щоб шпалери знімалися легше, намочіть їх водою і трохи почекайте. Огляньте поверхню на наявність горбів і щілин. Якщо є горби, то зчистіть їх шпателем або грубою щіткою, а щілини замажте цементом. Видаліть всі цвяхи і металеві предмети зі стіни, інакше вони можуть заіржавіти і залишити слід на шпалерах.
2
За допомогою валика нанесіть на стіни грунтовку і дайте їй висохнути. Купуйте спеціальну ґрунтовку для важких шпалер, наприклад акрилову. Вона трохи дорожче звичайної, але зате добре вирівняє стіни, надійно захистить їх від вологи і не дозволить відшаровуватися шпалерам. Якщо таку грунтовку купити не вдалося, то покрийте стіни шпалерним клеєм, розведеним водою.
3
Наріжте шпалерні шматки потрібного розміру, залишаючи припуск близько 10 см. Складіть їх в одну стопку лицьовою стороною вгору. Не згинайте листи, так як сліди від згину будуть дуже видно. Текстильні шпалери зручніше нарізати великими ножицями.
4
Приступайте до обклеювання стін. Якщо ви купили шпалери на паперовій основі, то наносите клей і на них і на стіну. При роботі з шпалерами на флізеліновій основі мажеться тільки стіна. Якщо на упаковці з шпалерами немає інформації про те, який для них потрібен клей, то купите будь клей для важких шпалер.
5
Наклейте на стіну шматок шпалер, притискаючи його гумовим валиком зверху вниз. Не робіть поперечних рухів, інакше клей, виступаючий з країв, забруднить поверхню. Наступний шматок наклеюйте впритул до першого. Слідкуйте за тим, щоб малюнок на аркушах збігався.
6
Після того як вся кімната буде обклеєна, а шпалери висохнуть, відріжте всі зайві краю. Для цього використовуйте гострий будівельний ніж.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nwf4VMA2yVY
Зверніть увагу
Клейте шпалери з щільно закритими вікнами та дверима.
Корисна порада
Якщо на текстильні шпалери все ж потрапив клей, то негайно його видаліть вологою губкою, а потім промокніть це місце сухою салфеткой.Еслі колір стін сильно відрізняється від кольору шпалер, то необхідно його скоригувати. Це можна зробити за допомогою грунтовки різних відтінків.