Як відмити каструлю.

Ми поставили вечерю на плиту, відволіклися буквально на хвилиночку - і ось вже запах гару заповнив собою всю квартиру, а до стін каструлі або сковороди намертво прикипіли залишки їжі. І постає питання: як відмити каструлю?
Вам знадобиться
  • Сода
  • Лимонна кислота або оцет
  • Тверда губка або щітка
  • Засіб для миття посуду
Інструкція
1
Якщо відчистити каструлю від залишків їжі не вдалося - налийте в неї теплої води, додайте кілька крапель засобу для миття посуду і трохи оцту або лимонної кислоти і залиште постояти на кілька годин. Після чого спробуйте відмити пригоріла їжу жорсткою губкою або щіткою. Розмоклі залишки «відійдуть», але нагар, швидше за все, залишиться.
2
Налийте в каструлю води, додайте соду (пару столових ложок на літр води) і поставте її на вогонь. Доведіть до кипіння, зменшіть вогонь і дайте розчину «побурліть» 10-15 хвилин. Дочекайтеся, поки вода охолоне - і протріть каструлю губкою. Якщо забруднення не зникли - повторіть процедуру ще раз.
3
Щоб відмити каструлю зовні, змішайте соду із засобом для миття посуду і нанесіть кашку на забруднення. Залиште на 10-15 хвилин, після чого відчистите бруд жорсткою губкою або щіткою. Для очищення сильно забруднених каструль можна використовувати також «сильнодіючі» кошти для чистки кухонних плит, але робити це треба з обережністю, надівши гумові рукавички і ретельно змиваючи залишки засобу.
4
Після закінчення чистки кілька разів промийте каструлю, щоб змити залишки засобів для чищення і витріть її насухо.
Корисна порада
Якщо вам потрібно відмити каструльку невеликого обсягу, процес можна вблагати. Налийте воду з содою в емальоване відро або велику каструлю, помістіть забруднений посуд в воду і прокип'ятіть 10-15 хвилин. Це допоможе очистити каструльку відразу і зсередини, і зовні.