Як зшити рукав ліхтарик.

Блузки та сукні з рукавом-ліхтариком давно і міцно увійшли в гардероб сучасної жінки. Самі імениті дизайнери у своїх колекціях пропонують речі саме з цією деталлю. А чому б вам самим не спробувати пошити собі обновку з рукавом такої моделі?
Інструкція
1
Отже, якщо ви вирішили пошити собі сукню чи блузку з рукавами-ліхтариками, то для початку побудуйте викрійку самого сукні або блузи з рукавами, а вже потім будуйте з основної викрійки рукава вироби викрійку рукава-ліхтарика. Будується вона таким чином.
2
Обведіть вже побудовану основну викрійку рукава вироби, а потім нанесіть на неї лінію середини. Далі по ній відкладіть потрібну довжину рукава (приблизно довжина складе 20-35 см), а потім проведіть пряму, горизонтальну лінію через дану точку.
3
Тепер виріжте готову викрійку і розріжте прямо по лінії середини. Потім розсуньте отримані половинки викрійки рукава на відстані 10-20 см, для того щоб вийшли збірки. Щоб обриси рукава-ліхтарика придбали якусь заокругленість, просто подовжити рукав приблизно на 1.5-2.5 см знизу і зверху безпосередньо по лінії середини. Все, форма рукава-ліхтарика готова. Тільки при розкрої обов'язково враховуйте припуски на шви.
4
Також для створення рукава-ліхтарика існує і такий спосіб. Візьміть основну викрійку і нанесіть на неї лінії розрізу від головки і не доходячи до низу рукава на пару сантиметрів (перша лінія наноситься по центру рукава). По голівці встановіть точки так, щоб вони розташовувалися на відстані 4 см один від одного, а внизу на відстані 2 см, з'єднайте їх лініями і зробіть розрізи.
5
Викрійку на матеріалі розсуньте по лініях розрізу на 2 см по голівці рукава, низ повинен відповідати обсягу руки, для цього просто скосите бічні лінії низу рукава. Довжину рукава встановлюйте від його високої точки, вона складе близько 20-25 см. Головку рукава зберіть на голку в 2-3 ряди і розподіліть збірки рівномірно. Готово.
  •  Ось вже багато десятиліть рукав-ліхтарик не втрачає популярності. І це легко пояснити - саме такий рукав додає жіночого та дитячого одягу особливу витонченість. Придуманий він був не сьогодні. Схожі рукава зустрічаються на старовинних гравюрах. Особливо красиво він виглядає на сукнях і блузках з легкої тканини.
  •  Викрійка ліхтарика будується на основі викрійки самого звичайного короткого рукава. Візьміть лекало і обведіть його на міліметрівці. Виміряйте нижній зріз рукава і знайдіть середину. Поставте крапку. Від зазначеної точки проведіть перпендикуляр вгору, до голівки рукава. У вас вийшла серединна лінія. Виріжте викрійку і розріжте її по серединній лінії.
  •  Візьміть інший аркуш міліметрівки, розкладіть на нього викрійку так, щоб між зрізами серединної лінії вийшов зазор. Зрізи, зроблені за серединної лінії, повинні розташовуватися паралельно. Розділіть середню частину рукава навпіл і поставте крапку. Від цієї точки відступите вниз 1,5-2 см і поставте ще одну точку. З'єднайте її з краями бічних зрізів рукава плавною лінією. Виріжте викрійку. Переведіть викрійку на тканину, не забувши додати припуски на шви.
  •  Стачайте шов рукава. Закладіть збірки по верху і низу рукава. Подготніте сосборенную верхню частину по лінії пройми. Вметайте і вшитої рукав. Підігніть нижню частину рукава на 2-2,5 см так, щоб вийшла кулиска. Прострочіть, залишивши отвір для гумки. Потім вставте гумку.
  •  Ширина зазору залежить від того, який пишноти рукав ви хочете отримати. Зазвичай вона становить до 10 до 20 см. Якщо ви вперше шиєте такий рукав - зробіть спочатку викрійку з паперу. Більш досвідчені кравчині можуть моделювати рукав відразу на тканині.