Як зшити рибку.

Для людини, що не чурающегося ручної праці, буде нескладним зшити м'яку іграшку рибку зі шматочків тканини, які напевно знайдуться в будь-якому будинку. На прикладі створення цієї рибки можна навчити дитину школяра самому шити такі нескладні іграшки. Заодно організуйте робоче місце для подальшого вашої творчості.
Вам знадобиться
  • - шматочки тканини;
  • - наповнювач;
  • - голка з ниткою;
  • - ножиці;
  • - олівець і папір ;
  • - гудзики для очей.
Інструкція
1
Намалюйте просту викрійку рибки в натуральну величину на папері, якщо та, що на малюнку здасться вам занадто складною. Хвіст і плавники рибки в цьому випадку можна зробити не такими фігурними і викроїти їх заодно з тілом іграшки. Виріжте паперову викрійку і закріпіть її деталі на тканині за допомогою шпильок. Заздалегідь вирішите, якого кольору і з якого матеріалу будете шити ту чи іншу деталь, розкладіть викрійку відповідно до задумкою.
2
Гострими ножицями виріжте «запчастини» рибки з тканини, не забувши залишити припуски на шви. Зшийте смужки тіла іграшки, голову і рот, щоб вийшла одна велика деталь. Очі вишийте нитками або пришити гудзики, які підходять за розміром.
3
Складіть все відповідні один одному дрібні частини рибки лицьовими сторонами і прітачать їх, залишивши отвори для наповнювача. Дірочки для набивання краще залишати в тих місцях, які ви будете вшивати в тіло іграшки. Виверніть все, що зшили, у наявності. За допомогою олівця акуратно заповніть деталі синтепоном або подібним матеріалом, простежте, щоб не утворювалися нерівності - грудки і порожнечі.
4
Тепер приступайте до збірки рибки - покладіть одну деталь тулуба лицьовою стороною вгору. Хвіст і плавники прикладіть на відмічені для них відповідно до викрійкою місця так, щоб вони були спрямовані всередину, тоді при вивертанні вони опиняться в правильному положенні. Приметайте деталі вручну, зверху накрийте другою частиною тіла рибки.
5
Далі дійте дуже обережно - важливо умістити все немаленькі частини рибки всередині тулуба, щоб випадково не вшити їх куди не треба, коли будете приметувати другу частину тіла. Залиште достатньо великий отвір для вивертання, щоб не порвати деталі. Для цього підійде місце від рота рибки до нижнього плавника. Акуратно за допомогою олівця виверніть всі деталі на обличчя. Набейте тіло іграшки наповнювачем досить щільно і рівномірно, зашейте залишилася дірочку нитками в тон.
Корисна порада
Плавці можна розшити бісером, а тіло рибки паєтками, які зображують луску.