Як заощадити за кордоном.

Поїздки за кордон крім приємних вражень можуть ще й значно спустошити гаманець. Адже на відпочинку так хочеться отримувати задоволення, а не думати про економію. Хоча вона, звичайно, потрібна, якщо ви не хочете повернутися додому з порожніми кишенями.
Інструкція
1
Один з поширених міфів, що за кордоном все дешевше. Дійсно, є країни, в яких можна прикупити речі місцевого виробництва подешевше. Або деякі продукти харчування коштують на порядок дешевше, ніж в Росії. Апельсини в Іспанії, наприклад, або текстиль в Туреччині. Але це пов'язано з тим, що вони там виробляються або виростають, а не із загальною економікою країни. В цілому, світові бренди коштують у всіх країнах однаково. Просто, привозячи фірмові речі з-за кордону, ви будете впевнені в їх справжності.
2
Найпростіший спосіб заощадити на відпочинку, це брати тури з харчуванням і оплаченими екскурсіями. Всім відомий all inclusive поширений тільки в деяких країнах. Звичайно, це зручно, коли витрачатися на харчування і розваги не потрібно. Але підходить такий відпочинок тільки тим, хто любить повалятися на пляжі. До речі, хороше «все включено» насправді коштує зовсім не дешево. І ще невідомо, заощадили ви або витратили на вітер.
3
В Європі, як правило, готелі працюють за системою ВВ - breakfast & bad. В інший час харчуватися доведеться самостійно. В європейських столицях ціни в кафе і ресторанах не нижче, ніж у Москві. Так що будьте готові віддати за скромний обід на двох 30-40 євро. Виходом з ситуації може стати наявність чайника в номері. Маючи окріп, завжди можна заварити швидкий суп з пакетика або локшину, і попити чай або каву з сендвічами. До речі, європейські швидкі супи зовсім не те, до чого ми звикли - вони набагато смачніше.
4
За кордоном розвинена мережа фаст-фуду. У популярних туристичних місцях завжди багато кафе швидкого харчування. Коштують сендвічі або піца недорого, а «підзарядитися» можна надовго. Головне, заздалегідь розрахувати яку суму в день на харчування ви витратите. А від цього вже будете вирішувати, в закладах якого рівня харчуватися. Якщо ви подивилися меню і зрозуміли, що це дорого, не соромтеся розкланятися і піти. Добре посидіти можна наприкінці поїздки, коли у вас залишаться зайві гроші.
5
Якщо ви хочете поїздити з екскурсіями, зовсім необов'язково купувати їх. Це має сенс, якщо поїздка заміська та на весь день. А якщо вам пропонують пішу екскурсію, приміром, по Лувру з гідом, сміливо відмовляйтеся - по музеям можна побродити самостійно. В перший-другий день приїзду краще взяти оглядову екскурсію по місту. На ній гід завжди розповість, як можна дістатися до тієї чи іншої пам'ятки.
6
Самостійні поїздки по місту краще здійснювати на громадському транспорті. Квитки в деяких містах вигідніше купувати відразу по 10 штук, так вони дешевші. У містах з розвинутим велосипедним рухом можна взяти на прокат велосипеди. А ось перш ніж взяти на прокат машину, порахуйте не тільки добову оренду, а й оплату бензину, платних доріг і парковки. Майже завжди це виходить на користь електрички або швидкісного метро.