Як удобрювати газон.

Красивий доглянутий газон - гордість будь-якого власника заміського будинку. Щоб газонна трава була сильною і мала яскравий насичений колір, необхідно підгодовувати газон за допомогою мінеральних добрив. Як робити це правильно?
Вам знадобиться
  • - добриво;
  • - вода;
  • - гумові рукавички;
  • - лійка;
  • - шланг;
  • - сівалка.
Інструкція
1
Перш ніж почати процес добрива, обов'язково прочитайте інструкцію на упаковці. Занадто велика кількість добрива може нанести газону непоправної шкоди, викликаний сильним дією хімікатів. Якщо рослини отримали хімічний опік, необхідно полити газон великою кількістю води. Повторювати таку процедуру слід кілька разів на день.
2
Вносьте підгодівлі в суху погоду, але перед тим, як піде дощ. Якщо дощ не пішов, рясно полийте газон після його добрива.
3
Не використовуйте комплексні добрива для підживлення молодого газону. Сіяний газон слід підгодовувати перший раз через 12 місяців після засіву, а рулонний трохи раніше - через 6 місяців після його укладання. Вносьте добрива, розподіляючи їх рівномірно по всій площі газону.
4
Якщо ви використовуєте гранульовані добрива і вносите їх вручну, обов'язково одягніть прогумовані рукавички і ретельно помийте руки після роботи, щоб не отримати опік або сильне роздратування шкіри. Вносьте добриво, розсипаючи його спершу вздовж газону, а потім поперек. Після цього полийте газон водою.
5
Для отримання рідкого добрива розчиніть його у воді, дотримуючись пропорції, зазначені на упаковці. Використовуйте лійку або спеціальні ємності зі шлангом. Після такого добрива не поливайте газон протягом 24 годин. Рідке добриво діє набагато швидше, ніж сухе, і ймовірність опіку рослин істотно зменшується.
6
Якщо ви бажаєте досягти високого ступеня рівномірності при розподілі добрива, використовуйте спеціальну сівалку на колісному ходу. Її пересувають по газону, намагаючись не проїжджати по одному і тому ж місцю. Після того як проведена механічна підгодівля, необхідно полити газон водою.
Спортивний газон піддається сильним механічним навантаженням. Тому доглядати за ним треба дуже ретельно. Крім підбору відповідних рослин, які повинні бути стійкі до зношування, велике значення має правильна стрижка такого газону.
Вам знадобиться
  • - косарка;
  • - вода;
  • - добрива.
Інструкція
1
Починайте підстригати траву на спортивному газон е з настанням весни. Перший покіс проводиться при досягненні яких найшвидше рослинами висоти 8-10 см. У перший раз залиште висоту 4,0-4,5 см, ближче до літа доведіть до 3,0-3,5 см. При настанні спеки поверніться до первісної висоті. Восени і до закінчення сезону дотримуйтеся значення 3,5 см.
2
Стрижіть газон в суху погоду, вранці або ввечері, щоб сонце не спалило оновлену траву. Дощ чи спека - не надто вдалий час для стрижки. Можуть виникнути грибкові захворювання трави або її зневоднення.
3
Намагайтеся розподіляти стрижки так, щоб не зрізати більше 40% довжини за раз. Це може привести до зниження швидкості росту рослин. Якщо можливо, робіть іноді такі перерви між стрижками, щоб трава виросла до 15 см. Після такого відпочинку можна зрізати траву до потрібної довжини. Це необхідно для відновлення кореневої системи і збереження щільності дернового шару.
4
Якщо з якихось причин ви не хочете вирощувати високу траву, приділіть увагу правильному поливу газон а і його підгодівлі. Застосовуйте підходящі мінеральні добрива. Тоді ви можете скошувати траву так часто і так низько, як забажаєте.
5
Рекомендована частота стрижки для спортивного газон а в середній смузі Росії - раз на чотири дні. Звичайно, мова йде про великі стадіонах, спортивних майданчиках, які експлуатуються постійно. Для газон ов, розташованих на приватних заміських ділянках можна вибрати будь-який зручний графік стрижки, враховуючи час для відпочинку і підростання трави. Удобрювати газон слід п'ять разів на рік. Для інтенсивно використовуваних газон ов необхідна скарифікація, тобто надрізання верхнього шару грунту і видалення спресованих залишків рослин, яка проводиться навесні і восени. Останній покіс здійснюється приблизно за 14 днів до можливого снігу.
Зверніть увагу
Добре заточуйте ножі косарки, щоб не пошкодити рослини сильно. Пошкодження від гострого леза затягуються швидше, трава менше травмується.
Корисна порада
Якщо газонна трава стала світлішати або жовтіти, терміново полийте газон. Проведіть полив в два етапи. Можна поливати після кожної стрижки, щоб рослини швидше відновлювалися.