Як виростити розсаду помідор.

Багато овочівники стверджують, що магазинні помідори в порівнянні з власноруч вирощеними - несмачна вата. Але не спробуєш - не дізнаєшся. І, для чистоти експерименту, доведеться виростити помідори самим. Починати ж треба з розсади.
Вам знадобиться
  • Семена томатів
  • Горщики з торфом
  • Пластикові прозорі кришки або плівка
Інструкція
1
Вдалий чи ні у вас буде урожай, в першу чергу, залежить від того, наскільки правильно ви підберете сорт насіння. Підберіть насіння, підходящі для вашого клімату і відповідні типу ґрунту на вашій ділянці. Подивіться, чи підходять вони тим умовам вирощування, які ви готові створити. Якщо у вас немає парника, то вам потрібні тільки сорти, розраховані на відкритий грунт. Зверніть увагу на час дозрівання сорту. Якщо у вас коротка відпустка, і ви зможете провести на своїй ділянці максимум місяць, за томати краще не братися. Адже навіть самі скоростиглі карликові помідори дозрівають на 45 день.
2
Можна підготувати грунт для посадки насіння самим, але простіше купити в магазині вже готові горщики з таблетками торфу і пластиковою кришкою. Насіння садять в середині - кінці березня, акуратно змішавши з дрібним піском. Поливають, накривають ящик кришкою і ставлять в темне тепле місце до перших сходів. Коли чекати проростання, написано на пакеті з насінням. Це може бути від 5 до 15 днів. При появі перших сходів, контейнер переставляють на сонячне місце, при температурі до +18 градусів С. Розсаду поливають регулярно, але рідко - один-два рази на тиждень.
3
Коли на розсаді з'являться один-два справжніх листочка, прийшов час пікіровки. Це процес, при якому розсаду дістають із землі, відщипують кінчик кореня і пересаджують в інше місце. Пікіровка дозволяють рослині вирощувати не довгий і убогий корінь, а розлогий, гіллястий. Ідеально при пікіровці пересаджувати саджанці в пластикові стаканчики, повні підготовленого грунту. Такий стаканчик разом з рослиною пізніше можна буде цілком закопати в грунт на городі чи в теплиці. Під дією вологи, картон розмокне і розчиниться в землі, розсада буде освоюватися на новому місці в звичному торфі, а ви заощадите масу часу.
Корисна порада
Через тиждень після пікіровки, можна проводити першу підгодівлю рассади.Помніте, що томатам для правильного росту потрібна опора.