Як поміняти вентилятор на блоці живлення. Як самому поміняти блок живлення.

Вентилятор в блоці живлення служить для обдування радіаторів силових транзисторів і стабілізаторів. Є, як мінімум, дві причини, з яких може знадобитися його заміна: недостатнє охолодження елементів і підвищений шум при роботі.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер від електромережі і зніміть бічну панель, відвернувши стягують гвинти. Від'єднайте роз'єми блоку живлення від материнської плати, вінчестерів і інших пристроїв. Відверніть кілька гвинтів на задній панелі системного блоку і витягніть БП назовні. Дочекайтеся, поки розрядяться конденсатори - хвилини дві.
2
Зніміть кришку з корпуса блоку живлення, відвернувши стягують гвинти. Таким же чином від'єднайте вентилятор від корпусу БП. Якщо вентилятор живиться від роз'єму на платі, від'єднайте його. Якщо роз'єму немає, обріжте дроти живлення, які йдуть до вентилятора.
3
Прикрутите новий вентилятор до кришки БП. Тепер вам потрібно вирішити, яким чином під'єднати вентилятор до електроживлення. Якщо на платі БП немає відповідного роз'єму, ви можете вивести дроти від вентилятора назовні, в скрутці з іншими проводами, і підключити їх до гнізда PWR_FAN на материнській платі. У цьому випадку необхідно ізолювати кінці проводів, які ви обрізали.
4
Якщо ви не знайшли відповідного роз'єму на материнке, обріжте дроти живлення нового вентилятора, зачистите їх від ізоляції і залудити флюсом. Таким же чином підготуйте дроти, які йдуть від плати БП до вентилятора. Скрутіть їх між собою і запаяти за місцем скрутки, потім обмотайте ізоляційною стрічкою оголені ділянки.
5
Тепер необхідно протестувати роботу блоку живлення і вентилятора. На роз'ємі, який підключається до материнської плати, перемкніте контакти зеленого і чорного провідників. Підключіть до БП будь-яке навантаження і підключіть його до електромережі. Якщо вентилятор почав розкручуватися, значить, ви все зробили правильно.
6
Від'єднайте БП від електроживлення. Встановіть його в корпус системного блоку і закріпіть на задній панелі стягивающими гвинтами. Якщо ви вирішили живити вентилятор від материнської плати, підключіть його до відповідного роз'єму. Потім підключіть до БП всі пристрої системного блоку, поставте на місце бічну панель і вмикайте комп'ютер.
Перегрів блоку харчування персонального комп'ютера зазвичай призводить до поломки цього пристрою. На жаль, нерідко сильне нагрівання БП викликає різкі скачки напруги. Наслідком подібної неполадки є порча системної плати, відеокарти і інших важливих елементів.
Вам знадобиться
  • Хрестова викрутка.
Інструкція
1
Якщо ви помітили неполадки в роботі блоку харчування , негайно вимкніть комп'ютер. Вимкніть мережевий фільтр або ДБЖ. Вийміть кабель харчування з корпусу. Від'єднайте всі дроти, що заважають розбиранні комп'ютера.
2
За допомогою викрутки з хрестовим наконечником витягніть кілька шурупів, які кріплять ліву стінку системного блоку. Зніміть зазначену кришку. Тепер викрутити гвинти, за допомогою яких закріплений блок харчування . Їх капелюшки повинні бути розташовані на задній стінці корпусу.
3
Акуратно витягніть блок харчування . Якщо цьому процесу заважають кабелі, вийміть їх з роз'ємів. Відкрутіть ще кілька гвинтів і зніміть кришку блоку харчування . Вийміть вентилятор, попередньо відключивши кабель, що йде до плати блоку.
4
Очистіть вентилятор від пилу. Змастіть вісь обертання лопатей. Іноді даний процес дозволяє повернути робочий стан пристрою. Придбайте аналогічний кулер, якщо вам не вдалося "реанімувати" старе обладнання.
5
Особливу увагу зверніть на потужність нового вентилятора. Переконайтеся попередньо в тому, що отвори для кріплення розташовані в потрібних місцях. Не забудьте уточнити сумісність коннектора кабелю подачі напруги на кулер з гніздом блоку харчування .
6
Встановіть новий вентилятор до блоку харчування . Пам'ятайте про те, що даний кулер повинен видувати повітря, а не подавати його із зовнішнього середовища. Закрийте кришку блоку харчування . Підключіть пристрій до мережі змінного струму.
7
Увімкніть комп'ютер і переконайтеся в тому, що вентилятор працює стабільно. Вимкніть ПК. Вимкніть кабель мережі. Закріпіть кришку блоку харчування і встановіть обладнання.
8
Перевірте, чи надійно закріплений блок всередині корпусу комп'ютера. Увімкніть комп'ютер. Приблизно через годину перевірте температуру блоку харчування і роботу вентилятора.