Як зшити покривало для спальні.

Покривало для спальні не просто захищає ліжко від зносу. Зі смаком підібране, воно гармонійно доповнює інтер'єр або вносить до нього нові акценти. Найпростіший варіант «одягу для ліжка» - це матерчатий прямокутник з великими припусками, красиво спадаючими вниз. Можна перетворити в покривало плед, прикрасивши його аплікаціями та бахромою. Особливий затишок додасть куточку для відпочинку виріб з оборками, зшите своїми руками. Найкраще сусідство для такої речі - штори, декоровані рюшами або ламбрекеном.
Вам знадобиться
  • - основна тканина;
  • - тканина-компаньйон (за бажанням);
  • - швейна машина;
  • - кравецький метр;
  • - нитки і голка;
  • - ножиці;
  • - шпильки;
  • - праска;
  • - декоративна тасьма.
Інструкція
1
Підберіть основну робочу тканину для пошиття покривала. У спальні доречні полотна спокійних, приглушених тонів. Виріб, облямоване оборками, не вимагає підкладкового матеріалу. Відріз вибирайте щільний, і в той же час добре вкладається в красиві складки. Оборки можна виконати також з тканини-компаньйона підходящої текстури, з цікавим малюнком.
2
Отпарьте робочий відріз, ретельно вирівнюючи всі зморшки на поверхні полотна. Дайте зволоженому матеріалу повністю висохнути, - так ви застрахуєтеся від можливої усадки після прання готового виробу.
3
Зробіть необхідні заміри. Вам потрібно з'ясувати довжину і ширину спального місця і передбачити досить широкі припуски на подгибку і шви - близько 3-3, 5 см. Для оборок виміряйте: висоту від підлоги до ліжка; довжину трьох сторін меблів, помножену на 2. Місця їх з'єднання з основним елементом крою розраховуйте залежно від того, як ви плануєте встановити ложі - боком до стіни або до узголів'я. Припуски на шви у цій частині покривала повинні бути також 3-3,5 см.
4
Викроїте прямокутник-основу і обробіть лінії відрізів - подверніте припуски, отгладьте і прострочіть. Оббирання виріжте і зшийте деталь в смужку необхідної довжини. Виконайте нижню і бічну подгибку.
5
Розділіть на декілька рівних ділянок оборку і лінію зрізу головного полотнища, відзначивши їх межі шпильками.
6
Починайте робити акуратні збірки і приметувати їх спочатку вручну, потім - прострочуємо на швейній машинці. З'єднувальні шви рекомендується закладати зигзагом. Намітку видаліть; край оборки за бажанням можна прикрасити тасьмою або товстою ниткою контрастного кольору.
Зверніть увагу
Акуратно виконуйте подгибку основного полотнища і волани, щоб покривало не виглядало кустарно. В куточках деталей крою рекомендується надрізати припуски гострими ножицями під кутом 45 градусів. Лінію з'єднання частин покривала можна окантувати декоративною тасьмою.
Корисна порада
Можна зшити покривало для спальні з бавовняного верху і більш щільного і м'якого низу (підкладки). Затишно виглядає виріб, простьоганних на швейній машинці або вручну. У цьому випадку обов'язково зберігайте симетрію стібків.