Як в'язати макраме.

Техніка вузликового плетіння - макраме відома ще з давніх часів. Цією технікою володіли майстри Стародавнього Єгипту, Ассирії, Перу, Греції, Китаю. У наші дні цей вид рукоділля знову стає популярним і неспроста, адже з непоказних мотузок за допомогою вузликів можна створити найрізноманітніші прикраси, кашпо, серветки, панно, гаманці, сумочки і навіть одяг.
Вам знадобиться
  • - мотузка;
  • - ножиці;
  • - голка;
  • - лінійка;
  • - подушка;
  • - булавки.
Інструкція
1
Для плетіння в техніці макраме підійдуть лляні і прядив'яні мотузки, мотузка, бавовняні, синтетичні або шовкові нитки, сизаль або плоска тасьма, а також смужки шкіри і вовняна пряжа. Головна умова, щоб матеріал для плетіння був податливим, в міру скрученим, але дуже міцним.
2
Для початку потренуйтеся в'язати прості вузлики. Основним є так званий геркулесів вузол. Для цього вам знадобляться 2 нитки по 10 сантиметрів. Покладіть їх вертикально на подушку. Закріпіть кінець кожної нитки булавками. Заведіть праву нитку під ліву, а ліву знизу вверх в вийшла петельку. Вузлик затягніть. Наступний вузол робіть аналогічним чином.
3
Для плетіння першого плоского вузла закріпіть 2 нитки на основі посередині. Крайні нитки - робочі, дві нитки посередині - основа. Заведіть праву робочу нитку на основу і під ліву робочу петлю, а ліву заведіть під основу і знизу під петлю. Затягніть вузол. Якщо плести вузлики в такій послідовності, то вийде кручена ланцюжок, а якщо міняти положення ниток в кожному вузлі, то вийде квадратний плоский вузол.
4
Освоївши найпростіші вузлики, переходите до більш складним і цікавим. Наприклад, спробуйте зробити вузол «Лакомка». Закріпіть 2 нитки на основі і плетіть вузли в наступній послідовності другий-перший-другий або перший-другий-перший.
5
Для вузла під назвою «Хамелеон» закріпіть на основі 2 нитки і зав'яжіть один квадратний вузлик. Потім поміняйте місцями робочі нитки і основу. Нитками основи, що стали робітниками, зробіть ще один квадратний вузол. Такий візерунок дуже красиво виглядає, якщо виконувати його з ниток двох контрастних кольорів. Комбінуючи перераховані вузли, можна сплести найпростіше продукт за фенечку або кашпо для квіткового горщика.