Як дізнатися вік хом'яка.

Хом'ячки - чарівні тварини. Вони симпатично ворушать щічками під час їжі, забавно метушаться у вас не долоньці і просто обожнюють бігати по колесу і вивчати передмісті свого будиночка. Але для всіх, хто збирається займатися розведенням цих чудових тварин, та й для звичайних любителів, незайвим буде дізнатися, як же визначити вік вашого звірка. Відрізнити новонародженого від підрослого не складає майже ніяких труднощів, але от подальші зміни малюків не настільки помітні і вимагають більш пильного спостереження.
Вам знадобиться
  • електронні ваги
Інструкція
1
Уважно подивіться на свого хом'ячка. У продаж хомячіние малюки часто надходять вже в 30 денному віці, але у багатьох порід в цей період ще триває зміна забарвлення і зростання хутра. Тому, якщо у вас є література з фотографіями дорослих тварин або відповідні довідники з точними розмірами і вагою - можете сміливо на них орієнтуватися. Якщо на фото ваш хом'як гордо носить довгу шубку, а у малюка, що спить на долоні, хутро зовсім ще короткий - значить, вам пощастило, і перед вами юне створіння. Якщо ж екстер'єр на фото і оригінал повністю ідентичні - ваш хом'як вже дорослий.
2
Візьміть звичайні електронні ваги і зважуйте тварина щотижня протягом місяця. Більш точно необхідно визначати вік самочок, оскільки занадто рання вагітність і пологи в молодому віці можуть бути не тільки небажані, але навіть небезпечні. Статева зрілість у хом'яків настає в місячному віці або віці 40 днів, але народжувати таким хомячіха ще рано. У віці до трьох-чотирьох місяців молоді хомячіхі стабільно додають у вазі. Якщо ви не міняли раціон і помічаєте позитивну динаміку - хомячіха ще дитина. А от якщо її вага відносно стабільний - самка старше чотирьох місяців. Саме після того, як тварина повністю сформується і досягне свого оптимального ваги, можна починати перші в'язки.
3
Купуючи хом'ячка в магазині, обов'язково зверніть увагу на його поведінку і зовнішній вигляд. Молоді хом'яки активніші, постійно бігають, можуть навіть битися. А от їх дорослі зібратися навіть виглядають більш статечно й воліють врівноважене поведінку. Часто тварини проводять в стінах зоомагазину більшу частину свого життя, а продавці можуть видавати їх за молодняк. У будь-якому випадку, необхідно уважно оглянути хом'ячків і в разі будь-яких сумнівів відмовитися від покупки. Статевозрілі хом'яки ведуть досить активне життя, б'ються з побратимами і чіпляються до самочкам. Якщо ж ви бачите, що тварини мляві і апатичні - швидше за все перед вами хомячіние ветерани, набувати яких не варто.
Зверніть увагу
Найкраще купувати хом'ячка у знайомих або друзів. По-перше, тільки в цьому випадку ви зможете бути абсолютно впевнені в його віці і здоров'я. А по-друге, виключається можливість покупки хворого або слабкого тварини.
Корисна порада
Занадто маленьких хом'ячків теж купувати не потрібно. Якщо у кого-небудь з ваших знайомих в сімействі хом'яків з'явилося поповнення, не поспішайте відносити додому зовсім юних хомячат. Оптимальний вік, в якому стоїть випускати їх у доросле життя - 30 днів. До цього часу малюки ще занадто незахищені та продовжують потребувати матері і друг друга.
Хом'яки - це симпатичні й вельми невибагливі домашні тварини із загону гризунів. Тривалість життя хом'яка в чому залежить від його породи і спадковості, але живуть вони рідко довше 2х років. Таким чином, набуваючи хом'яка собі або своїй дитині, необхідно вибрати молодого звірка віком не більше пари тижнів. Але як же визначити вік хом'яка ? Досвідчені «хомячнікі» виділяють кілька ефективних способів.
Інструкція
1
Точно визначити вік хом'ячка практично неможливо. Навіть фахівці найчастіше визначають вік хом'яків «на око». Молоді хом'ячки зазвичай ведуть себе більш активно, ніж особини у віці. Вони постійно рухаються по клітці, граю або жують корм. Літні особини прагнуть до самоти, вони багато сплять і зовсім не прагнуть до активних ігор.
2
Також вік хом'яка можна визначити по його шерстці. Перша видима забарвлення у хом'ячків починає з'являтися через п'ять діб після народження. Через два тижні після народження хом'ячки вже відрізняються яскравим забарвленням і густим вовняним покровом, шкурка у них гладка і без залисин. Через чотири тижні після народження хом'ячки входять в стадію статевої активності. У самочок з статевих органів починає виділятися генитальная рідина зі специфічним запахом, у самців починають рости насінники.
3
Крім того, малюків від дорослих хом'яків можна визначити за розміром і вагою. Якщо в розпластаному вигляді хом'ячок займає сантиметрів 8-9, то йому вже більше трьох місяців. Хом'яки старше трьох-чотирьох місяців зазвичай важать більше 40 грам, тому при покупці хом'яка ви можете його зважити.
4
Купуючи хом'ячка віком в пару тижнів, ви можете бути впевнені, що він проживе у вашій родині ще довгий час. Звичайно ж, тривалість життя вашого вихованця буде безпосередньо залежати від вашого за ним догляду та харчування. Харчування хом'яка має бути правильним і збалансованим, особливо в перші місяці і в літньому віці.
Зверніть увагу
1) Тривалість життя хом'яка не залежить від породи2) Молоді хом'ячки дуже активні, у них гарна багата шкура і блискучі глазкі3) Купувати хом'яка краще у віці 2-3 тижнів