Як гладити атлас.

Атлас являє собою щільну, блискучу і дуже примхливу тканина, що вимагає дбайливого поводження. Такі делікатні речі повинні стиратися, сушитися і прасується особливим чином, зі знанням і застосуванням деяких обов'язкових правил догляду.
Інструкція
1
Перед прасуванням атласу для збереження зовнішнього вигляду та довговічності речей періть їх вручну тільки в прохолодній воді і обполіскуйте в такий же рідини із застосуванням невеликої кількості оцту. Ніколи не викручуйте, не тягніть і не віджимайте тканину. Просто струсіть її і повісьте на вішалку або розкладіть в горизонтальному положенні, подалі від сонця і батарей. В іншому випадку ніяке глажение вам не допоможе повернути речі первісний вигляд.
2
Гладити виріб починайте з куточка. Перед цим необхідно перевірити стійкість тканини до обраному температурному режиму. Оптимальним варіантом для атласу вважається температура 150 градусів. При цьому бажано використовувати положення терморегулятора на прасці «шовк».
3
Гладьте атласні речі злегка недосохшімі. Робити це потрібно або з виворітного боку, або з лицьової, але через вологу ганчірку. Для цього підійде будь-яка бавовняна тканина, звана проутюжільнік. Подібні заходи потрібно проводити для того, щоб на тканині не залишався лискучий слід (ласи).
Корисна порада
Якщо ласи не сильно запрасовані, від них можна акуратно позбутися. Для цього змочіть проутюжільнік (можна в розчині 9% -ого оцту) і прикладіть її на попсутий ділянку тканини. Ледве торкаючись поверхні виробу, обробіть ласи паром.Чтоби надалі подібної неприємності не сталося, викрийте прокладку і підкладайте її під проблемний шов. Зшити її можна з товстої тканини (наприклад, ватину) розміром 15-20 см. Не використовуйте синтепон, він плавиться під високою температурою і стає жорстким.