Як написати портфоліо для учня. Як скласти портфоліо школяра.

Якщо ви хочете дізнатися про людину як можна більше, з'ясувати рівень його знань, познайомитися з колом його захоплень, розкрийте і почитайте його портфоліо. Школярі теж збирають своє портфоліо спільно з класним керівником, адже в ньому можна відобразити участь учня в різних конкурсах і змаганнях, олімпіадах і фестивалях.
Інструкція
1
Оформіть титульний лист портфоліо. У ньому потрібно не тільки записати анкетні дані школяра (прізвище, ім'я, вік), а й відзначити номер або назва навчального закладу. Постарайтеся оформити першу сторінку портфоліо барвисто і цікаво, використовуючи можливості комп'ютера або просто фарби і олівці. Проявіть фантазію. Наприклад, ви можете записати якісь мудрі вислови у вигляді епіграфа, а також приклеїти фотографію школяра.
2
Обов'язково відведіть другий лист під зміст, щоб можна було швидко знайти потрібну інформацію в якомусь конкретному розділі. Тому в змісті важливо відзначити не тільки основні складові портфоліо, але і вказати номери сторінок.
3
Подумайте над тим, які розділи обов'язково будуть у вашій папці. Наприклад, варто виділити місце для "Скарбнички досягнень" учня. У неї потрібно помістити грамоти, подяки, сертифікати за участь у різних конкурсах або змаганнях. Так, якщо школяр займається в якій-небудь спортивній секції і має призові місця, у нього, напевно, є не тільки грамоти та листи подяки, але й медалі, кубки. Їх фотографії помістіть в спеціальний файл і вкладіть лист з поясненням: коли і за що, на якому змаганні дитина був удостоєний цих нагород.
4
Розкрийте в портфоліо також досягнення школяра в навчальній діяльності. Якщо, наприклад, учень проявляє інтерес до вивчення літератури і пише гарні оригінальні твори чи пробує складати вірші, розповіді, помістіть в папку кращі зразки цих творчих робіт. Крім того, напишіть відгук або рецензію на ці роботи і розмістіть їх в портфоліо учня.
5
Якщо школяр має хороші результати участі в предметних олімпіадах, становить науково-дослідні роботи, реферати, вкладіть в портфоліо найвдаліші роботи учня, а також грамоти за призові місця.
6
Відберіть найцікавіші фотографії, що розкривають участь дитини в різних позакласних заходах (КВН, спортивних змаганнях, шкільних театральних постановках, концертах і т.д.) і вкладіть їх у папку з документами.
7
Попросіть дитину написати твори-мініатюри на різні теми, наприклад, про перший день у школі чи про улюбленому предметі, про свою сім'ю або про кращого друга. Такі роботи будуть важливою складовою в портфоліо, вони дозволять повніше розкрити внутрішній світ, здібності та інтереси дитини.
8
Вкладіть в портфоліо також відгуки про учня його однокласників. До них ви можете додати фотографії про їх спільне дозвілля або загальну фотографію класу.
9
Залиште місце в портфоліо для того, щоб надалі постаратися доповнити його іншими розділами або мати можливість розкрити нові захоплення школяра, адже він буде рости і розвиватися, а ви будете продовжувати вести "літопис його життя".
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HPc61D2LANg