Як зупинити чхання.

Найчастіше ми починаємо чхати, коли наш організм піддався переохолодженню або починає реагувати на будь-які запахи, пил і сонце. Чхання дозволяє нам зберегти здоров'я, оскільки в процесі ми очищаємо носові проходи від бактерій і вірусів.
Інструкція
1
Перед тим, як ви відчуєте, що хочете чхнути, глибоко вдихніть через рот і ущипніть себе за кінчик носа або спробуйте зупинити подих, потерши ніс із зовнішнього боку і позбутися від подразника. Потім промийте ніс з милом.
2
Постарайтеся призупинити наближається чхання, для цього притисніть мову до внутрішньої частини верхньої губи. Потім закрийте ніс і частину губ так, щоб залишилося невеликий отвір для виходу повітря. Або натисніть вказівним пальцем на філтрум (борозенку між верхньою губою і носом). Фахівці стверджують, що тиск на нерв в цій точці знижує рефлекторне бажання чхнути.
3
Використовуйте сучасні лікарські препарати, такі як Нафтизин, Санорин або Аквамаріс. Ці препарати діють дуже швидко, надаючи судинозвужувальну дію, зменшують набряклість запаленої слизової і виділення з носа. Усунення набряку слизової сприяє відновленню аерації пазух носа, порожнини середнього вуха, що запобігає розвитку різних бактеріальних ускладнень.
4
Візьміть одну склянку кип'яченої води кімнатної температури і додайте одну столову ложку натурального яблучного оцту. Тепер промийте порожнину носа цим розчином. Замість оцту можна використовувати невелику кількість йодної настоянки або марганцевокислого калію.
5
Захистіть ніздрі від мокротиння, що тече з носа за допомогою вазеліну. Заспокійливо діє і протирання бавовняним хусткою, змоченим в охолодженому ромашкове чаї.
6
Закапайте в ніс варений або свіжий буряковий сік, або просто буряковий відвар по 5-7 крапель 2-3 рази на день. До відвару можна додати мед. Допомагають також ватні тампони, змочені в буряковому відварі, які вкладають в ніздрі на 15-20хвилин 3-4 рази на день.
7
Зупинити чхання можете, взявши в рівних пропорціях настій чаю, настій листя евкаліпта і мед. Змішайте і закопуйте в ніс 3-4 рази в день.