Як відремонтувати баян. Як перевірити баян після ремонту.

Баян має досить складний пристрій, і, в разі слабкого звучання клавіш або поганого видування хутрами повітря, варто приступити до його ремонту. Відремонтувати баян можна двома способами: самостійно або віднести його до майстра. Якщо ви зважилися ремонтувати баян самостійно, необхідно його розібрати.
Вам знадобиться
  • Для здійснення ремонту баяна або заміни деяких деталей вам, можливо, потрібно буде придбати комплектуючі. Зверніться в будь-який музичний магазин - вони надають як самі інструменти, так і все необхідне для них. Зверніть увагу на куточки для міхів, з'єднувальні шпильки, прийомні клапани, кріплення для ременів, шкіряні заплатки та інше.
Інструкція
1
Отсоедините частини хутра від корпусу. Щоб зробити це, знайдіть капелюшки цвяхів на стику хутра та корпуса і витягніть їх. Обережно виймайте гвоздики за допомогою плоскогубців. Чим старше інструмент, тим більше вірогідність того, що капелюшок відламати від тіла цвяха. Далі ретельно досліджуйте хутро на предмет дефектів і тріщин. Якщо вони є, усуньте їх. Потім зніміть сітку, що закриває клапани. Вона, як правило, кріпиться гвинтиками. Так що зняти її вам не складе особливих труднощів.
2
Візуально перевірте всі клавіші. Якщо одна з них лопнула або просто відвалилася, можна запозичити клавіші знизу, які рідко використовуються. Далі перевірте кожну клавішу на разжатие і стиснення хутра. Якщо внутрішній механізм клавіші не працює, ретельно очистіть його. Після проведення всіх робіт зберіть всю конструкцію баяна назад, не залишаючи при цьому зазорів між різними його частинами.
3
Якщо самостійно відремонтувати баян не вдалося, віднесіть його до досвідченого фахівця з ремонту музичних інструментів, який постарається вирішити вашу проблему в максимально стислі терміни. Також ремонтом займаються різні майстерні при музичних магазинах.