Як зробити колонтитул. друк колонтитулах шлях файлу.

Під час роботи з безліччю різних документів завжди необхідно бачити, де розташовується даний документ на жорсткому диску ПК. Це здійсненно, коли є вже роздрукована копія того чи іншого документа, який потрібно відредагувати або заново роздрукувати, а користувач не може згадати, де знаходиться оригінал документа. Невдалому користувачеві в цій справі прийдуть на допомогу колонтитули.
Інструкція
1
Отже, колонтитули бувають верхніми і нижніми. Верхні переважно використовуються для виведення заголовка статті, а нижні для нумерації сторінок або іншої службової інформації про даний документ, така як дата файлу, посилання, інформація про шлях до документа тощо.
2
Щоб в колонтитул вставити шлях файлу, потрібно зробити наступне: Виберіть в меню «Вид» команду «Колонтитули». На робоче вікно виведеться панель колонтитулів разом з керуючими кнопками. А в верхній частині вашого документа з'явиться обрамлена пунктиром область для введення тексту.
3
Ви можете використовувати і верхні колонтитули для того, щоб вивести шлях до файлу, але правильніше все-таки використовувати нижній колонтитул для цих цілей. Щоб перейти до нижнього колонтитула, клікніть на кнопочке «Верхній/Нижній колонтитул». Ця кнопка і відповідає за перемикання з верхнього колонтитула на нижній і навпаки.
4
Клацніть на панелі колонтитулів по кнопочки з текстом «Вставити автотекст», а потім у випадаючому меню зупиніть свій вибір на команді «Ім'я файлу і шлях». Тепер в області з пунктирними межами з'явиться рядок, яка містить шлях до файлу або документу на вашому вінчестері. Але майте на увазі, що шлях до файлу або документу з'явиться в колонтитулі лише в тому випадку, якщо даний документ або файл збережений на жорсткому диску. В іншому випадку, при спробі вставки колонтитула у вас виведеться просто «Документ 1».
5
Цей рядок можна форматувати, як ваша душа забажає. Адже це той же самий текст, і ви можете змінити його колір, шрифт, розмір і так далі. Можна також поміняти відстань між колонтитулом і нижнім краєм сторінки.
6
Щоб вийти і закрити панель колонтитулів, клікніть по кнопочки «Закрити» або два рази клікніть на робочій області документа. Це все. Тепер ви завжди зможете з'ясувати, де знаходиться той чи інший файл.
Корисна порада
Якщо вам захочеться змінити місце розташування документа шляхом переміщення його в іншу папку, то знайте, що колонтитул в документі автоматично змінюватися не стану. Тому вам доведеться «оновлювати» дані власноруч.