Як відучити кролика гризти дроти.

Кролики сприймають дроти, що знаходяться в межах їх досяжності, як стеблинки трави або гілочки, які можна і потрібно гризти, так як передні різці у цих тварин ростуть все життя і вимагають постійного обтачивания. Як же відучити кролика від цієї небезпечної для нього і для господарів затії?
Інструкція
1
Візьміть ваточкой, змочіть її в слабкому розчині оцтової кислоти і помажте дроти. У більшості випадків запах оцту сприймається кроликами як мітка чужій території, хоча цей спосіб може і не спрацювати з кролицею. Непогано діє і пахучий мильний розчин. Крім цього, дроти можна змастити гірчицею або посипати левометіціном, попередньо розмоловши пару таблеточек. Несподіваний неприємний смак улюблених проводів може відлякати кролика.
2
Купіть в ветаптеці спеціальний спрей «Антигризін». Розпорошите його вздовж проводів. Цілком ймовірно, що кролик втратить до них інтерес. Цей препарат абсолютно нешкідливий для тварин і не залишає видимих слідів і ушкоджень на оброблених ним поверхнях.
3
Принесіть кролику достатня кількість яблуневих, липових, грушевих, осикових гілочок і покладіть частина з них в клітку, а що залишилися - біля стін, вздовж яких прокладено дроти. Не виключено, що кролик зацікавиться цими «природними матеріалами» і перестане звертати увагу на їхні жалюгідні подоби у вигляді проводів. Ні в якому разі не можна давати кролику гілочки сливи, вишні або дерев хвойних порід.
4
Влаштуйте кролику свого роду «будівельний майданчик» з великою кількістю матеріалів, гризти які не забороняється. Візьміть велику коробку (наприклад, з-під пральної машини або старого телевізора), помістіть туди кілька картонних упаковок від крупи, печива, макаронів (попередньо здерши з них верхній шар), старі рушники. Посадіть кролика в коробку.
5
Приберіть дроти під плінтус, заховайте в спеціальні короби або прокладете їх на висоті не менше 50 см від підлоги. Правда, в цьому випадку тварина може плавно переключитися на поїдання шпалер, але і їх теж можна замінити якимось щільно прилеглим до стіни пластиковим покриттям або плиткою.
6
Купіть або змайструєте для кролика простору клітку або будиночок. Покладіть туди і гілочки, і обрізки проводів, і шматки картону, і, звичайно ж, морквину.