Як додати мережевий диск.

Мережевий диск - це віртуальний логічний диск, який створюється користувачем в своїй системі для спрощення використання будь-якої спільної папки, розміщеної на іншому комп'ютері локальної мережі. Це основне призначення, але в якості мережевого диска можна підключати, наприклад, підключені до комп'ютера периферійні пристрої зберігання інформації, а також використовувати його будь-яким іншим зручним способом.
Інструкція
1
Запустіть майстер підключення мережевого диска. Зробити це можна щонайменше п'ятьма способами. Можна вибрати пункт «Підключити мережевий диск» в контекстному меню, яке з'являється при натисканні правою кнопкою миші по іконці «Мережеве оточення» на робочому столі. Можна виконати це ж саме і з ярликом «Мій комп'ютер». Можна відкрити головне меню на кнопці «Пуск» і скористатися поміщеними туди пунктами «Мережеве оточення» та «Мій комп'ютер», клацання правою кнопкою миші по яких і там відкриває контекстне меню з таким же пунктом «Підключити мережевий диск». Можна запустити «Провідник» Windows за допомогою гарячих клавіш win + e, розкрити в його меню розділ «Сервіс» і вибрати там команду «Підключити мережевий диск».
2
Виберіть букву для позначення подключаемого мережевого диска в випадаючому списку в полі «Диск» вікна майстра підключення. Потім ведіть адресу каталогу, який необхідно підключити, в поле «Папка». Це можна зробити вручну, можна перейти в потрібну папку в «Провіднику» і скопіювати шлях до неї в адресному рядку, а можна натиснути кнопку «Обзор», знайти потрібну папку у вікні, і клікнути на кнопку «Відкрити».
3
Позначте поле «Відновлювати при вході в систему», і тоді при кожному включенні комп'ютера операційна система буде підключати папку автоматично, оновлюючи відомості про її вміст. Потім клацніть по кнопці «Готово». Майстер зробить необхідні дії, і процедура підключення мережевого диска буде завершена.
4
Є й трохи відрізняється від описаного вище спосіб підключення. Відкривши потрібну папку через «Провідник» або мережеве оточення, клікніть її правою кнопкою і в меню виберіть все ту ж команду «Підключити мережевий диск». У цьому випадку теж запуститься майстер підключення, але адреса подключаемого ресурсу вказувати буде непотрібно. Всі інші налаштування заповніть так само, як це описано на попередніх кроках.
Підключення мережевих дисків дозволяє розміщувати документальну базу в одному місці, відкриваючи доступ тільки певній групі користувачів. Це істотно полегшує мережевим адміністраторам задачу регулярної архівації даних і контролю над діями всередині мережі.
Інструкція
1
Для будь-якого способу підключення необхідно знати найменування сервера та ім'я ресурсу, до якого ви хочете отримати доступ. Дізнайтеся ці дані в адміністратора мережі.
2
Відкрийте «Мережеве оточення» через стартову кнопку «Пуск». Далі «Вся мережа» -> «Мережа Microsoft Windows». Ви побачите список доменів, які знаходяться в мережі. Виберіть потрібний, двічі клацнувши по його значку, відкриється новий список - комп'ютерів. Клацніть по потрібному комп'ютера і вкажіть диск або папку, якій хочете привласнити ім'я мережевого диска.
3
Виберіть з контекстного меню (по кліку правої кнопкою миші) команду «Підключити мережевий диск». Придумайте букву для нового диска і поставте галочку «Відновлювати підключення при кожному вході в систему», щоб настройка не загубилася після відключення комп'ютера. Натисніть кнопку «Готово», після цього відкриється вміст нового мережевого диска.
4
Підключити диск можна через «Провідник». Відкрийте його через «Пуск». В меню Провідника відкрийте розділ «Сервіс», виберіть команду «Підключити мережевий диск». Придумайте букву і вкажіть її в випадаючому списку. Традиційно це літери X, Y або Z, однак вибрати можна будь-яку з вільних на поточний момент.
5
Вкажіть ім'я сервера в поле «Папка» після подвійного зворотного слеша, а потім найменування ресурсу через одинарний слеш наступним чином: \ імя_сервераімя_ресурса, або скористайтеся для вибору кнопкою «Обзор».
6
Існує третій спосіб: підключення мережевого диска через команду «Виконати», яка запускається через меню тієї ж кнопки «Пуск». У вікні, в поле "Відкрити" введіть команду "cmd", введіть рядок "net use x: \ імя_сервераімя_ресурса", натисніть Enter. У цьому записі х - буква, що присвоюється новому диску. На екрані з'явиться його вміст.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що включити мережевий диск можна тільки загальний ресурс, тобто папку або диск іншого комп'ютера, налаштований відповідним чином.