Як встановити циркуляційний насос в систему опалення. установка циркуляційного насоса в систему опалення.

Системи водяного опалення з природною або примусовою циркуляцією дозволяють створювати тепло в приміщенні, незалежно від центрального опалення. До того ж це практично в 4 рази дешевше, так як оплата відбувається тільки за витрачений природний газ, а не за транспортування теплоносія до абонента і други послуги. В примусової системі воду по трубах рухає циркуляційний насос, тому слід правильно його встановити.
Вам знадобиться
  • - ключі від 19 до 36 мм;
  • - фільтр;
  • - зворотний клапан;
  • - роз'ємні різьби;
  • - байпас.
Інструкція
1
Визначте параметри циркуляційного насоса. Для цього слід розрахувати теплові втрати будівлі згідно з таблицями по теплопровідності матеріалів. Також враховуйте протяжність трубопроводу, його діаметр і кількість радіаторів опалення. Застосування примусової системи циркуляції, на відміну від природної, дозволяє заховати головний і зворотний трубопровід в нижній частині стіни. В останньому випадку, якщо висота кімнат невелика, нагнетающая труба може перекривати частину вікна, що порушує зовнішній вигляд приміщення, а особливо якщо проходить перед балконними дверима.
2
Встановіть циркуляційний насос в трубопровід зворотної лінії. Тим самим, він буде взаємодіяти з охолодженим теплоносієм, що продовжить термін його експлуатації. В системі примусової циркуляції, на відміну від природної, розширювальний бачок також підключіть до зворотного трубопроводу, а не до головного стояка.
3
Вимкніть котел. Перекрийте кранами на впускний і випускний трубі насоса воду. Обкрутити гайки, якими насос прикручений до них. Поставте циркуляційний насос горизонтально, інакше його крильчатка буде видавати сильний шум, що призведе до швидкого виходу з ладу пристрою. Зазвичай в системах примусового опалення застосовують тришвидкісні малогаласливі відцентрові пристрої, які створюють невеликий тиск води, переміщаючи при цьому значні її обсяги.
4
Встановіть циркуляційний насос як додатковий пристрій в систему природної циркуляції. Для цього укомплектуйте насос рознімними різьбами і фільтром, діаметр якого аналогічний діаметру насоса. У разі, коли система працює під тиском, купите зворотний клапан, який відповідає діаметру резьб приладу, при іншому варіанті (відкрита система) він не потрібно.
5
Змонтуйте насос на обвідної лінії (під нею) на головний або зворотний трубопровід, поставте кран. Встановіть на байпасе пристрій для скидання повітря з системи. Якщо ж дану конструкцію встановити вертикально на прямий трубопровід поруч з котлом, то він не потрібен. Така система гарантує опалення, навіть при відключенні електрики.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HwMBi-VCoM8