Як відновити пам'ять після інсульту. інсульт пам'ять відновлення.

Захворювання серцево-судинної системи повільно, але вірно виходять на перше місце. Значущу частку в складі цієї групи має інсульт, який нерідко є причиною інвалідності, втрати здатності до самообслуговування і смерті. Значне зниження пам'яті зокрема і когнітивних функцій у цілому - одна з найчастіших проблем у людей, які перенесли інсульт.
Вам знадобиться
  • - лікар, що займається реабілітацією (зазвичай разом терапевт, невролог, кардіолог);
  • - сканворди, збірки віршів.
Інструкція
1
Лікуйте основне захворювання. Це допоможе значно зменшити ризик повторних епізодів хвороби і сприятиме більш гладкому періоду реабілітації після порушення мозкового кровообігу. Якщо інсульт стався, значить на те були причини. У літньому віці - це гіпертонія і атеросклероз, у молодому - вроджена патологія судин (подовження, звивистість, інші порушення будови). Постійний адекватний контроль артеріального тиску, регулярний прийом гіпотензивних засобів, дотримання гіпосолевой дієти допоможуть у боротьбі з артеріальною гіпертензією. Для боротьби з атеросклерозом знадобляться холестеринзнижувальної засоби, такі як статини, нікотинова кислота, фібрати. Обов'язкове дотримання дієти. З аномаліями розвитку судин боротися складніше, але в деяких випадках можливе оперативне лікування.
2
Пийте спеціальні препарати для поліпшення пам'яті за призначенням вашого лікуючого лікаря. Спектр лікарських засобів, прийнятих з цією метою, досить широкий. Ліки призначає лікар залежно від особливостей кожного пацієнта. Основна мета лікування - поліпшити мозковий кровообіг і зменшити кисневе голодування в тканинах мозку. У разі підвищеного тонусу і жорсткості судин показані блокатори кальцієвих каналів, при порушенні нейрогуморальної регуляції застосовують альфа-адреноблокатори, транквілізатори. Також можуть бути призначені антиагреганти, вітаміни Е, С, В, ноотропні засоби.
3
Тренуйте пам'ять самостійно. Доведено, що зниження пам'яті в меншій мірі відбувається у людей, регулярно мають інтелектуальне навантаження. З цією метою добре заучувати вірші, розв'язувати кросворди, сканворди, різні логічні завдання. Так само як м'язи від постійних навантажень набувають чинності і пружність, мозок при регулярних тренуваннях поступово накопичує досвід. Людина в період реабілітації в чомусь схожий з маленькою дитиною - хтось знову вчиться ходити, хтось говорити, хтось обслуговувати себе. Багато що залежить від самої людини, від бажання жити, йти вперед.