Як вибрати гірські лижі.

Зимовий час року з особливим нетерпінням чекають люди, що захоплюються таким видом спорту, як гірські лижі. Як правило, вони професійно розбираються в якості гірськолижної продукції та її важливих характеристиках. Новачок ж може легко заплутатися в різноманітності моделей. Щоб зробити правильний вибір, необхідно знати основні критерії, які повинні враховуватися при покупці гірських лиж.
Інструкція
1
Визначтеся з ціновою категорією. Найдорожчими є гірські лижі класу А. Вони призначені для людей, що володіють добре поставленої технікою. Гірськолижна продукція класів В і С розрахована на масового споживача. Лижі D класу дешевше і простіше. Вони використовуються для катання по простих трасах і доглянутих схилах на помірній швидкості.
2
Пам'ятайте про вимогу до довжини лиж: вона повинна бути на 5-10 сантиметрів менше вашого зростання. Якщо лижі будуть довшими, впоратися з ними буде складно. Широкі лижі ідеальні для пухкого снігу, вузькі ж підходять для ледяністих трас і розчищених схилів. Маленька ширина (талія) гірських лиж ідеальна для здійснення різких і глибоких поворотів.
3
Зверніть увагу на глибину бічного вирізу лижі - він впливає на радіус повороту. Щоб вибрати легко керовані і максимально маневрені гірські лижі, придивіться до слаломним або Карвінгові моделям, що мають низько загнутий носок і великий виріз. Для підкорення незайманих схилів ідеально підійдуть фрірайдових лижі, відрізняються високо загнутим носком і маленьким вирізом.
4
Перевірте жорсткість лиж. Якщо ви новачок, вам варто придбати м'які лижі, правильно «працюючі» на невеликих швидкостях і краще амортизуючі великі рельєфні нерівності. Жорсткі лижі, на відміну від м'яких, йдуть краще по цілині і м'якому снігу, підходять для крижаних і жорстких схилах. Вони вимагають від гірськолижника гарної фізичної форми та технічної підготовки. Не забудьте про таку характеристику, як виброгашение, яке допомагає лижам не втрачати контакт з поверхнею після ударів об нерівності, зберігає їх керованість і надійність.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BQ984D9vZ6M
Корисна порада
Щоб бути впевненими в якості гірських лиж, придбайте продукцію, пропоновану загальновизнаними світовими лідерами - виробниками гірськолижного обладнання. Це фірми Fisher, Atomic, Scott, Elan і Volant.Еслі ви придбали лижі без кріплень, встановіть їх, скориставшись послугами спеціалізованих майстерень, що працюють при сервісних центрах і магазинах. Вони підберуть відповідний шаблон для установки гірськолижних кріплень.