Як виміряти компресію.

Для кожного автолюбителя дуже важливо утримувати свій автомобіль в хорошому стані, для цього потрібно вчасно перевіряти деталі на ступінь зносу. Так, ступінь зносу газорозподільного механізму двигуна внутрішнього згоряння і деталей кривошипно-шатунного механізму визначається, як правило, за ступенем стиснення основного робочого циліндра. Картина технічного стану мотора автомобіля стає ясною тільки після виміру компресії.
Вам знадобиться
  • Уміння читати показання компрессометра.
Інструкція
1
Підготуйте компрессометр. Не обов'язково купувати даний прилад, його можна взяти на прокат.Разогрейте двигун автомобіля. Для цього можна просто завести машину і дати їй попрацювати. Важливо, щоб завмер проводився з добре розігрітим двігателем.Прігласіте когось собі в допомогу, адже під час вимірювання необхідно провертати стартером коленвал і при цьому тримати дросельну заслінку у відкритому стані.
2
Викриття з головки блока циліндрів свічки запалювання.
3
Візьміть компрессометр і розправте наконечник з гумовою пробкою таким чином, щоб його було зручно вставлять.Вставьте наконечник в отвір, що залишилося після видалення свічки. Пам'ятайте, що наконечник повинен вставлятися плотно.Подайте команду своєму помічнику про те, що наконечник вставлений, після чого він повинен натиснути педаль акселератора і обертати коленвал стартером протягом 4-5 секунд. Знайте, що частота обертання повинна бути як мінімум 100 оборотів в хвилину. Якщо ж частота обертання коленвала нижче, то зарядити акумулятор або замініть його.
4
Зніміть показання компрессомера у всіх наявних циліндрах двигуна. Будьте уважні, в разі, якщо виявляються суттєві відмінності у вимірах, слід перевірити все знову. Часто трапляється, що різниця значень внаслідок неправильного встановлення наконечніка.После того, як завмер зроблений, можна судити про загальний стан зносу компресійних кілець, а також про герметичність клапанів ГРМ. Скористайтеся порівняльними таблицями зносу, їх можна знайти в інтернеті.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ApHyt6FIeKM