Як робити кахель.

Сучасне виробництво кахлю є досить складним технологічним процесом, де на кожному виробничому етапі необхідно чітко слідувати технології, як робити кахлю для облицювання стін і підлоги. Щоб плитка відповідала стандартам, ретельно виконуйте повний цикл її виробництва, не пропускаючи жодного важливого моменту.
Інструкція
1
Аналізуючи технологію, як робити кахель, пам'ятайте, що зараз найбільш затребувана емальована кахельна плитка, тому виробляєте саме даний вид облицювального матеріалу. Спочатку підготуйте глину в відділенні массозаготовкі, а щоб істотно знизити температуру її плавлення, обов'язково додавайте плавні. По-перше, пропустіть отриману суміш через ряд спеціальних сит, що дозволяє відсіяти досить великі частки, які в готовій плитці вважаються дефектом. Потім випарюйте воду з отриманої суміші, щоб в результаті вийшов прес-порошок заданого вами складу.
2
По-друге, технологія виробництва кахлю передбачає пресування самої плитки, при цьому використовуйте спеціальний штамп, який дозволяє виготовляти равноплотную плитку. Виробляєте кахельну плитку ідеальних геометричних параметрів і слідкуйте за її абсолютно однаковою усадкой. Після того, так плитка спресована, просушіть її протягом двох годин так, щоб знизити вміст у виробі вологи до 0,2%. Добре сдуйте пил з висушеного кахлю, потім ретельно змочіть плитку водою і покрийте ангобом - спеціальною речовиною, за допомогою якого досягається зчеплення «черепка» плитки і емальованому глазурі.
3
Подальший цикл виробництва кахельної плитки передбачає якісної нанесення емалі, тому наносите на «черепок» кахлю шар за шаром глазур, яка створює оригінальний малюнок, а потім закріпіть її фіксажем. Після того як ви нанесли всі верстви емалі, обробіть виготовлену плитку спеціальним матеріалом з метою підвищення її зносостійкості, а після декорування відправляйте кахельну плитку в піч для її подальшого випалення. Пам'ятайте - щоб кахель не тріснув, первісна температура в печі повинна бути 60 °, і лише поступово нагнітати її до 1250 °.
4
Прогрев кахельну плитку в печі до максимальної температури, різко остудіть вироблене виріб, а потім ретельно перевірте якість виробленого кахлю. Так, випробуйте вийшла плитку на міцність, створюючи тиск в 38 кг/см2, а після цього відправляйте всю кахельну плитку, що не розкололася від високого тиску, на подальшу сортування. Пам'ятайте, що сучасні технології виробництва кахлю передбачають не контроль вироблених виробів методом візуального огляду, а й ретельний комп'ютерний контроль електронним способом.
Тротуарна плитка вже кілька років користується великою популярністю. З її допомогою можна перетворити двір приватного будинку. Однак у такої плитки досить висока вартість, тому багато людей просто відмовляються від неї. Не варто впадати у відчай - тротуарну плитку досить просто можна зробити своїми руками.
Інструкція
1
Для початку потрібно зайнятися приготуванням бетону. Щоб приготувати декоративний бетон, знадобиться ботоносмесітель примусової дії. Приготавливаться суміш для плитки так само, як і приготавливается звичайний бетон.
2
Щоб бетон був довговічним, зносостійким і мав гарний опір ударам, можна додати в суміш поліпропіленові, поліамідні або скляні лугостійкі волокна. Довжина їх може бути від 5 до 20 мм, а діаметр - від 5 до 50 мкм. Рекомендується додавати їх в кількості 0,7-1,0 кг на 1мЗ бетону. За найбільшим діаметром крупного заповнювача в бетоні визначається довжина волокон. Ті волокна, які мають відмінну дисперсією, будуть утворювати в бетоні тривимірну грати. Саме вона значною мірою підвищуватиме міцність на вигин, ударну стійкість і зносостійкість бетону.
3
Після приготування бетону потрібно зайнятися формуванням плитки на вибростоле. У готової суміші легкоукладальність становить 3-4 сантиметри. Саме тому, щоб е ущільнити, потрібно застосувати короткочасну віброобробки. Після того як бетонна суміш приготовлена, її можна укладати у форми і ущільнювати на вибростоле.
4
При формуванні потрібно спочатку укласти лицьовий шар кольорового бетону, товщина якого 2 сантиметри. Ущільнення його повинно тривати близько 40 секунд. Після цього укладається другий шар бетону без пігменту. Для його ущільнення буде достатньо 20 секунд.
5
На наступному етапі проводиться витримування виробів. Після того як вироби сформовані в формах, встановлюють їх у штабелі висотою 3-8 рядів, в залежності від товщини і конфігурації плитки. Приміром, квадратні плитки можуть бути укладені не більше ніж в 3 ряди. Потім штабелі потрібно накрити поліетиленовою плівкою. Це запобіжить випаровування вологи. Витримування плитки повинно проводитися при температурі не менше 15 ° С.