Як використовувати верблюда для захисту від піщаної бурі.

Часом природа творить досконалість. І якщо про велич людини можна довго сперечатися, то одне з приручених їм тварин воістину вражає своєю силою, витривалістю і здатністю пристосуватися до навколишнього середовища. Так що якщо ви опинилися з пустелею не один на один, а в супроводі каравану верблюдів, хвилюватися немає про що.
Вам знадобиться
  • Караван верблюдів чисельністю не менше восьми
Інструкція
1
Вловіть ознаки наближення піщаної бурі: раптово стихають усі звуки, не залишається ні найменшого шурхоту, настає цілковитий штиль. Небо заволікається курній серпанком, так що на сонце можна дивитися, чи не мружачись. Якщо це сталося, чекайте моменту, коли над горизонтом з'явиться темна хмара, що мчить зі швидкістю кур'єрського потяга. Наближається хмара піднімає все більше піску.
2
Не біжіть! Хмара піску під час піщаної бурі здатне досягати швидкості 150-200 кілометрів на годину. Коли піщана буря вже почалася, намагатися обігнати її безглуздо. Вчините, як традиційні мешканці пустелі - бедуїни. Укладіть верблюдів кругом, щоб вони розташовувалися крупами до центру, а головами зовні. У центр помістіть людей, ближче до середини розташовуючи найбільш слабких членів колективу. Приготуйтеся до бурі, надівши щільний одяг, обмотавши голову, закривши очі сонцезахисними окулярами (якщо все це є в наявності). У крайньому, випадку просто дістаньте носову хустку або іншу тканину, через яку ви будете дихати.
3
Пригніться і терпляче чекайте, надавши стихії йти своєю чергою. Не турбуйтеся про верблюдів: природа нагородила їх подвійним рядом вій і низько нависають надбрівними дугами для захисту очей від пилу. Ніс корабля пустелі оснащений рухомими ніздрями, які він може мимоволі закривати під час піщаної бурі. Тверді мозолі на колінах верблюдів дозволяють їм лежати довгий час на жорсткому піску. Вражаючі габарити верблюда і щільний вовняний покрив відмінно пристосовані для непростого клімату пустелі.
Зверніть увагу
Часом стихія виявляється сильнішим людський винахідливості і допомоги відданих тварин. Історія знає випадки, коли під час бур піском засипало сотні людей і верблюдів. Пам'ятайте: перебувати в пустелі поодинці вкрай небезпечно!
Корисна порада
Якщо ви подорожуєте по пустелі в супроводі досвідченого людини, турбуватися нема про що. Не піддавайтеся паніці і чітко виконуйте вказівки керівника групи.