Як намалювати різдвяну зірку.

Вказівок з приводу зовнішнього вигляду зірки, в ніч Різдва яка вказала пастухам шлях до Немовляті Христу, автори євангельської оповіді не залишили, тому є декілька різних традицій в її зображенні. Віфлеємська восьмиконечная, шестикутна зірка Давида, «хвостата» зірка-комета - всі ці варіанти мають повне право на існування. Цікавим варіантом є «моравська зірка». Традиція подібного зображення різдвяної зірки зародилася у християн Німеччини та Чехії. Її не складно намалювати за допомогою лінійки.
Вам знадобиться
 • - папір для малювання (можна використовувати міліметрову або папір в клітку);
 • - олівець;
 • - лінійка;
 • - фарби;
 • - кисті.
Інструкція
1
Накресліть в центрі листа квадрат зі стороною, рівною 1 см. Для того, щоб вам було легше орієнтуватися в побудові креслення «моравської зірки», використовуйте міліметровий папір або листок паперу в клітку.
2
На кожній стороні квадрата накресліть по рівнобедреного трикутника. Таким чином, сторони квадрата будуть підставами чотирьох трикутників. Бічні сторони кожного трикутника рівні 3 см. У вас повинна вийти фігура у вигляді зірки з чотирма променями.
3
Намалюйте ромб з тим же центром, що і квадрат. Іншими словами «поверніть» квадрат навколо центру на 45 градусів. Використовуючи боку ромба в якості підстав, так само намалюйте чотири трикутних променя, але вже зі стороною 2 см. У вас вийшла зірка з вісьмома кінцями - чотирма більш довгими і чотирма - коротший.
4
Тепер між кожною парою сусідніх променів зірки накресліть по два невеликих зубця. Для цього потрібно продовжити кожну з сторін квадрата і ромба в обидві сторони на 12 мм і потім з кінців накреслених відрізків провести лінії в центр зірки.
5
Акуратно зітріть ластиком контури квадрата і ромба в центрі креслення. Перед вами - схожий на каркас малюнок «моравської зірки».
6
Щоб намалювати більш велику зірку, пропорційно збільште наведені в цій інструкції розміри. Велику моравську зірку можна цікаво розфарбувати.
7
Оскільки дуже популярним різдвяним (і не тільки) прикрасою інтер'єру є «моравські зірки» зі скла або кришталю, то ви можете додати вашій зірці крижану фактуру: розфарбуйте промені білої гуашшю та прямо по не висохлою від фарби поверхні малюнка блакитний або бірюзовою (блакитно-зеленої) фарбою обведіть контури променів. Трохи розтушуйте кордону двох кольорів, але при цьому контури кожного промінчика зірки повинні залишатися досить чіткими.
8
Дуже незвично і стильно виглядатиме «моравська зірка», прикрашена орнаментами. Кожен промінчик різдвяної зірки розмалюйте кольоровими смужками, горохом, нескладними стилізованими квітами або яким-небудь іншим візерунком.
Свято Різдва завжди був сімейним, а для рідних і близьких хочеться створити особливу атмосферу затишку і тепла. Ви можете самі, а ще краще всією сім'єю, нарядити ялинку до свята, зробивши іграшки своїми руками. Одним з головних прикрас є Різдвяна зірка. Її легко змайструвати з підручних матеріалів.
Вам знадобиться
 • - трубочки з картону - 2 шт;
 • - клей ПВА;
 • - альбомні листи;
 • - кольоровий папір або фарби;
 • - ножиці;
 • - пензлик для малювання;
 • - намистини;
 • - кілька маленьких сніжинок, вирізаних з паперу;
 • - картинка на тему Різдва.
Інструкція
1
Основа іграшки - це картонні «пелюстки» з трубочок. Трубочки можна зробити самостійно або взяти вже готові з-під паперових рушників, наприклад. Якщо ви зробите їх самі, врахуйте, що від діаметра трубочок залежатиме величина вироби. Згорніть картон в трубку і склейте. Зачекайте, поки клей висохне.
2
Після цього оклейте трубочки кольоровим папером або за бажанням пофарбуйте в будь-який колір, крім чорного. Зачекайте, поки фарба або клей висохнуть. Розріжте трубочки на шість колечок, ширина сторін яких повинна бути близько п'ятнадцяти міліметрів.
3
Намажьте клеєм краєчки кілець. Їх потрібно трохи сплющити, щоб вийшли «пелюстки». Притисніть намазала, до аркуша білого паперу і почекайте, поки висохне клей. Після цього обріжте зайвий папір ножицями. Виконайте те ж саме з іншою стороною пелюстки.
4
Після того як заготовки променів зірки зроблені, губкою або пензликом за допомогою фарб оттените їх краю. Вони не повинні бути занадто яскравими.
5
Коли фарба висохне, змастіть один з кінців кожного «пелюстки» клеєм і акуратно з'єднайте їх один з одним у формі шестикутної зірки-квітки.
6
Далі можна приступати до декорування зірки. Намистини і стрази можете приклеїти до неї в хаотичному порядку, а можете викладати у формі якогось витіюватого орнаменту. Прикріпіть до верхівки зірки підвіску, на якій вона буде висіти на гілочці ялинки.
7
Виріжте акуратно з листівки на різдвяну тематику картинку і приклейте її в середину іграшки з лицьового боку. Прикрасьте Різдвяну зірку приготованими заздалегідь вирізаними з паперу сніжинками. В центр кожної сніжинки приклейте намистинку. На звороті в центр зірки приклейте красиву квітку з паперу. Прикрасьте його сердцевінку так само, як і центр сніжинок. Прикрасьте підвіску бантом зі шматочка органзи або з шовкової стрічки.