Як визначити країну походження товару. таблиця штрихкодів країн походження.

У різних державах вимоги до створюваних речей, продуктів харчування і медикаментів, природно, різні. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, покупцеві варто мати уявлення де, в якому регіоні насправді була зроблена продукція. А визначити країну походження товару можна двома способами.
Вам знадобиться
  • - штрих-код продукції;
  • - таблиця співвідношення штрих-кодів і країн.
Інструкція
1
Варіант первийРассмотріте штрих-код товару, видрукуваний на упаковці. Він містить інформацію про країну-виробника. Знайдіть перші три цифри, вказані в штрих-коді, це і буде посилання на регіон, де був створений продукт.
2
Звіртеся з таблицею співвідношення штрих-кодів і країн-виробників. Число навпроти країни - і є перші три (у деяких випадках дві) цифри штрих-коду. Ось список держав, продукція яких зустрічається в Росії найчастіше: - Англія (50); - Білорусь (481); - Угорщина (559); - В'єтнам (893); - Греція (520); - Ізраїль (729); - Данія (57); - Індія (890); - Іспанія (84); - Італія (80-83); - Казахстан (487); - Китай (690-693); - Молдова (484); - Польща (590); - Росія (460- 469); - США (00-09); - Північна Корея (867); - Туреччина (869); - Україна (482); - Фінляндія (64); - Південна Корея (880); - Японія (49).
3
Варіант второйКак покупець, ви можете вимагати у продавця необхідні супровідні документи на продукцію. Відмовити у вашому проханні продавець не має права, згідно з положеннями російського закону «Про захист прав споживачів». У товарних документах повинна бути вказана країна-виробник.
Зверніть увагу
Якщо ви не впевнені, що товар, придбаний вами, є справжнім, перевірте правильність контрольного числа (остання цифра коду). Для цього вам потрібно скласти ті цифри, які стоять на парних місцях в штрих-коді. Потім помножте отриману суму на три. Складіть цифри, які знаходяться на непарних місцях. Складіть суму парних і непарних чисел. Якщо, скажімо, у вас вийшло 78, відкиньте десяток, залишиться 8. Потім слід відняти від десяти отриману цифру. Якщо товар справжній, підсумок ваших математичних дій співпаде з контрольним числом коду.
Корисна порада
Штрих-код може надати уважному споживачеві безліч корисної інформації про продукт. Він складається з декількох частин. Наприклад, товарний код 123-4567-9000-9 розповість вам про країну-виробника (перші три цифри), про підприємство, що створило товар (ці дані містять наступні чотири цифри), про торговельне найменування продукції та про встановлені за законом споживчі властивості ( цифри 89000). Остання цифра є контрольной.Еслі код країни-виробника відрізняється від країни, зазначеної на етикетці, можливо, продукція не є підробкою. Така невідповідність виникає, якщо компанія зареєстрована в одній країні, а виробляє товар в інший. Варто зауважити, подібні ситуації трапляються досить часто.