Як зв'язати шапочку чепчик.

У міжсезоння на вулиці ще не холодно і світить сонце - можна погуляти подовше. Зазвичай в цей час теплі шапки ще ні до чого, а ті, що виглядають як капелюшки, раз у раз норовлять злетіти. Шапочка-чепчик надійно захистить від вітру, а козирок врятує від сонця.
Вам знадобиться
  • - вовняна пряжа - 200 г;
  • - спиці № 2.
Інструкція
1
Отже, починайте в'язання з верхньої частини шапочки - наберіть на спиці 100 петель. В'яжіть ряд лицьовими петлями - це буде лицьова сторона шапочки, в виворітних рядах в'яжіть виворітними петлями. Таким чином, маємо отримати 11 см лицьовій гладі.
2
Продовжуйте в'язання далі, петлі збавте. У виворітного ряду потрібно збавити 10 петель - розподіліть їх рівномірно (через кожні 10 петель). Продовжуйте в'язати лицьовій гладдю ще 4 ряди. Виконайте убавленія, в виворітного ряду розподіліть 10 петель. Продовжуйте в'язати ще п'ять рядів, в черговому виворітного ряду збавте 10 петель. На спицях повинно залишитися 70 петель. Продовжуйте роботу, поки довжина деталі не досягне 18 см. Основа шапочки готова; зшийте деталь. Шов повинен вийти з виворітного боку.
3
Далі в'яжіть «вушка» - почніть з лівого вушка. По краю шапочки наберіть на спиці 18 петель. Поверніть основу так, щоб шов опинився всередині виробу. Пров'яжіть лицьовими петлями перший ряд, наступний ряд - виворітними. Продовжуючи в'язання, закривайте по одній петлі на початку ряду і в кінці ряду. Далі зменшуйте петлі тільки з одного боку деталі. Всього в'яжіть шість рядів лицьової гладдю. На спицях повинно залишитися 10 петель.
4
Потім перейдіть до зменшення по дві петлі. Виконуйте їх двічі і в виворітних, і в особових рядах. На спицях повинно залишитися 3 петлі - з них в'яжіть лямочку. Виконуйте її хусткової в'язкою. Довжина лямочки повинна бути близько 20-25 см.Правое вушко виконуйте так же, тільки симетрично.
5
Продовжуючи в'язання, виконайте козирок. В'яжіть його подвійним - так він не буде м'ятися і гнутися. Отже, перша половинка - по верхньому краю шапочки (там, де немає шва) наберіть на спиці 29 петель, в'яжіть перший ряд лицьовими петлями. Далі в виворітного ряду закрийте одну петлю на початку ряду, другу петлю в кінці ряду. Продовжуйте в'язати, збавляючи петлі, поки на спицях не залишиться 21 петля. Далі продовжуйте збавляти наступним чином: закрийте з одного боку ряду один раз 2 петлі і ще раз 3 петлі. Повторіть таке ж зменшення з іншого боку ряду. Решта петлі закрийте.
6
Друга половинка - наберіть на спиці 29 петель по підставі першої половинки. Пров'яжіть перший ряд лицьовими петлями. Далі продовжуйте виконувати убавленія, як на першій частині козирка, щоб вийшло симетрично. Постарайтеся зшити ці дві частини так, щоб самого шва не було видно.
7
Прикрасьте шапочку пампоном. Для цього виріжте з картону кружок, в гуртку виріжте отвір. Обмотайте цей гурток нитками в кілька шарів. Просмикніть нитку всередину, закріпіть помпон. Обмотані нитки розріжте, картон приберіть. Сплетіть шнурок, прив'яжіть помпон до шапочці.
Корисна порада
Для шапочки-чепчика підійдуть тонкі нитки, наприклад, дитяча пряжа типу Baby print.Чтоби козирок шапочки тримався, візьміть пряжу в два складання або вставте всередину козирка шматочок синтепону.